Liigu otse sisu juurde
3. juuni - 6. juuli

LEND 2024. Lõputööde avalikud kaitsmised ja näitus

11:00 - 18:00

Tartu linn | Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Tasuta

Info

3. juunist kuni 6. juulini on galeriis Pallas avatud Kõrgema Kunstikooli Pallas 2024. aasta lennu lõputööde näitus. Galerii kolmel korrusel on välja pandud 61 tudengi tööd, mis võtavad kokku käesoleva aasta lõpetajate eelnevad neli õpiaastat. Ka lõputööde avalikele kaitsmistele on oodatud kõik konserveerimise/restaureerimise,disaini ja kunstide valdkondade huvilised.

Pallase rektori Piret Viirpalu sõnul annab lõputöödes käsitletavate teemade ring võimaluse vaadata sisse noori sügavalt puudutavatesse probleemidesse. Näitusel “Lend 2024” eksponeeritavad tööd toovad külastajateni nii isiklikke sisekaemusi ja loometeekonna arenguid õpingute jooksul kui ka ühiskondlikult oluliste teemade kajastust läbi kunstiprisma ning praktilisi disainilahendusi.
Piret Viirpalu jätkab: “Tuleb tunnistada, et teemad on tõsised ja isiklikud ning peegeldavad halastamatult ja ausalt hetkel ühiskonnas toimuvat. Kuigi enamus käsitletavaid teemasid on tõsised ning ilusat ja helget on justkui vähe, on lootustandev just see, et paljude tööde eesmärk on probleemidele lahenduste pakkumine. Olgu selleks siis uus disainilahendus või tehnoloogia vana ja väärtusliku taastamisel, jätkusuutlikkuse tagamine, läbi hirmudega silmitsi seismise neist ülesaamine.”

3.–13. juuni toimuvad galeriis Pallas lõputööde avalikud kaitsmised:
• Konserveerimise ja restaureerimise suunal kaitsevad 3.–4. juunini lõputöid mööbli-, maali- ja nahadisaini osakonna lõpetajad.
• Disaini valdkonnas kaitsevad 5.–7. juunini oma lõputöid nelja osakonna lõpetajad: mööbel, meedia- ja reklaamidisain, nahadisain ning tekstiil.
Mitmeid tekstiiliosakonna ja nahadisaini osakonna lõputöid esitletakse 6. juunil Estonian Fashion Festivali raames toimuval ainulaadsel moeetendusel Mood-Performance- Tants.
• Kunstide valdkonnas kaitsevad 11.–13. juunini lõputöid fotograafia, meedia- ja reklaamidisaini, skulptuuri ning maali eriala lõpetajad.
Enamik kaitsmisi toimub galeriis Pallas ning täpne ajagraafik asub siin: https://pallasart.ee/oppimine/kaitsmised-2024/
Lõputööde kaitsmise komisjonide koosseisu kuuluvad valdkondade eksperdid Eestist ja välismaalt.
Lõputööde näituse kujundaja on Pallase peakunstnik Madis Liplap.
Nii näitus kui ka kaitsmistel osalemine on kõikidele huvilistele tasuta. Mood-Performance-Tants etendusele pääseb piletiga.

Keeled

  • EST
  • ENG
  • RUS

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki