Liigu otse sisu juurde
1. okt. 2024 - 31. jaan. 2025

Laua ümber koos

10:00 - 17:00

Viljandi linn | Johan Laidoneri plats

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm
Piletikassas (kohapeal) 3 - 5 €

Info

Väikeprojekt “Laua ümber koos” on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammist. Näitus ja publikuprogrammid toimuvad 1. oktoober 2024 kuni 31. jaanuar 2025 Viljandi Muuseumi näitusemajas, Johan Laidoneri plats 10 ja Tõrukojas, Lossi 14.

Laua ümber koos
Toidukultuur toob ühe laua taha Viljandi- ja Mulgimaa noored ning eakad, et ühist pärandit mõtestada ja edasi kanda.

Lugu
Pidupäevadel kaetakse igas Eesti kodus laud omal erilisel moel. Toit on ühiste sündmuste oluline osa, ent sama tähtsad on kultuur ja väärtused, hoiakud ja oskused. See on vundament, millele toetub tulevik ning mis tagab meie ellujäämise. Toitu ja vaimset kultuuri põimiv näitus tutvustab Viljandi- ja Mulgimaa eripärasid, põlvest põlve edasi antavat pärimust ning kestlikkuse võimalusi.

Elamus
Ellujäämist mõtestaval näitusel vaadatakse tänapäevast tagasi Eesti Vabariigi algusaegadesse, jagades Viljandi- ja Mulgimaa toidukultuuri ja ajalugu museaalide ning visuaalide kaudu. Projekti keskmeks on noorte ja eakate koosloome: nii näituse sisu ja harivate publikuprogrammide loomisel kui ka päranditeemaliste õpitubade korraldamisel. Eri põlvkondade koostöös antakse välja ka illustreeritud retseptiraamat eesti ja inglise keeles ning mulgi murdes. Näitusest saab osa 1. oktoobrist 31. jaanuarini 2025.

Näitust rikastavad loengud ekspertidelt ja pärandit tutvustavad õpitoad. Harivad publikuprogrammid leiavad aset eesti ja inglise keeles ning mulgi murdes ning on suunatud eelkõige lastele, noortele ja eakatele.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Viljandi muuseum

Asukoht

Johan Laidoneri plats 10, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki