Liigu otse sisu juurde
1. - 15. juuni

LÄBI LINNA: Annelinn

19:00 - 21:00

Annelinn, Tartu, Eesti

  • kogukond
  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm
Osta pilet 12 - 25 €

Piletiostjad saavad hiljemalt 2 nädalat enne etendust teada täpse asukoha

Info

“LÄBI LINNA: Annelinn” on rännaklavastus läbi Annelinna majade, hoovide ja tänavate. Avastame Annelinna, tutvustame ja tähistame linnaosa, mis on korraga õdus ja avar, kitsas ja kihiline, kaunis ja kaamoslik. Lavastus inspireerub nii Tartu magalarajooni inimeste endi lugudest kui ka linnaosa enda miljööst.

LÄBI LINNA rändab 2024.aasta suvel viimast korda Tartus: ring saab peale Annelinnaga, kus on kõige rohkem elanikke, kus kodus kõneldavaid keeli on eesti keelest erinevaid ning kus üksteise kohal elavatel inimestel ei pruugi olla kontakti kõigi naabritega. Kuidas mängitakse sisehoovides vanaema ja naabritädi valvsa pilgu all? Millised majadevahelised lõikekad on kõige põnevamad? Kui kaunis ja kodune on Annelinn kui sinna külla minna?

Professionaalsed teatritegijad uurivad kohalike lugusid ning rändavad linnaosas, et kokku panna lavastus koos kohalikega, et näidata Annelinna nii, kuidas sealsed elanikud seda ise näevad. Annelinn on rohkemat, kui magalarajoon. Annelinn on rohkemat, kui aastaid ringlenud kurikuulsad linnalegendid. Leiame, mida avastamisväärset ja mängulist on kogeda Annelinnas. Ehk õnnestub avada igas publikuliikmes tunne, et iga Annelinna anonüümse akna taga on peidus kireva hingeeluga päris inimene.

Annelinna rohelust, kergliiklusteid, pargikesi, mitmekordseid maju, suuri sisehoove ning eriilmelisi tänavaid mööda liigub publik, kel pärast etenduse kogemist on oma ja isiklik taju linnaosa kohta, kuhu naljalt ise jalutama ei satuta.

LÄBI LINNA kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • RUS

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

ProTheMus

Asukoht

Annelinn, 50707 Tartu

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki