Liigu otse sisu juurde
28. märts - 4. mai

Krista Dzudzilo “kõik olnud võimalused” koostöös Kim? kaasaegse kunsti keskusega

17:00 - 16:00

Tartu linn | Kogo galerii

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Avame Krista Dzudzilo isikunäituse „kõik olnud võimalused“ koostöös Kim? kaasaegse kunsti keskusega 28.3 kell 17.00 Kogo galeriis.

Riias asuv kaasaegse kunsti keskus Kim? esitleb koostöös Kogo galeriiga Krista Dzudzilo esimest isikunäitust Eestis. Väljapanekul „kõik olnud võimalused“ on palju uusi söejoonistusi, samuti videoteos ja kogum objekte, mis püüavad näidata, kuidas muuta vaatlus teadlikuks kogemuseks. Mida tähendab kõike küljele kallutada ja omandada teine telg? Kas tegu on uue stabiilsusega? Kuidas leida liikumist staatilises? Kuidas muuta oma vaatenurka, et see kajastaks nii uusi teadmisi kui ka tuttavlikku selles, mis on uus? Näitusel eksponeeritakse 19 stabiilsuse kallutamise katset.

Krista Dzudzilo (s 1989) on visuaalkunstnik, kes töötab eri meediumides ja loob erinevas mõõtkavas teoseid, alustades väikestest detailitäpsetest joonistustest ning lõpetades suuremõõtmeliste lavakujundustega teatrile ja ooperile. Oma visuaalkunstiprojektides kasutab Dzudzilo lavakujundust laiaulatusliku ruumidramaturgiana ja teeb aktiivset koostööd vaatajaga, samas kui teatris on ruumil ja kostüümidel väga sümboolne tähendus, mis muudab need sageli omaette kunstiteosteks. Dzudzilol on olnud kuus isikunäitust ja ta on osalenud arvukatel rühmanäitustel nii oma kodumaal Lätis kui ka välismaal. Tema tööd on tunnustust leidnud nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Muu hulgas pälvis ta parima kontseptsiooni auhinna 2019. aasta Praha kvadriennaalil, Läti riikliku teatriauhinna (kaks korda) ja Läti disainiauhinna 2019. Teda on kaks korda (2015 ja 2021) nomineeritud Purvītise auhinnale, millega tunnustatakse Läti kaasaegse visuaalkunsti parimaid töid. Krista töid võib leida Läti kaasaegse kunsti muuseumi ja Läti rahvusliku kunstimuuseumi kogudest, samuti erakogudest.

Riias asuv kaasaegse kunsti keskus Kim? on üks nähtavamaid ja mainekamaid mitteriiklikke kaasaegse kunsti asutusi Lätis. Aastal 2009 asutatud Kim? on korraldanud üle 200 kohaliku ja rahvusvahelise kunstniku näituse ning eksponeerinud nii esilekerkivate kui ka juba tunnustatud kunstnike loomingut. Ühtlasi on korraldatud ulatuslikke publikuprogramme, mis sisaldavad loenguid, vestlusi ja performance’eid. Tänu rahvusvahelisele koostööle on keskus korraldanud üle 50 näituse ja publikuprogrammi väljaspool Lätit, sh Smack Mellonis New Yorgis, Tokyo galeriis XYZ Collective, Pariisi kunstisihtasutuses Fondation d’entreprise Pernod Ricard, Malmö kaasaegse kunsti muuseumis Moderna Museet, KWs (Kaasaegse Kunsti Instituudis) Berliinis ja CAC-is Vilniuses. Lisaks kureeris Kim? koos New Yorgis asuva kauaaegse partneri Art in Generaliga Läti paviljoni 55. Veneetsia biennaalil (2013) ning koos Läti kaasaegse kunsti keskusega 58. Veneetsia biennaalil (2018). Aastast 2016 pakuvad Kim? ja International Studio & Curatorial Program (ISCP, New York) Läti kunstnikele residentuurivõimalusi iga-aastasel Kim? Residency Awardil.

Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • LAT

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kogo galerii

Asukoht

Kastani 42, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki