Liigu otse sisu juurde
30. mai - 31. aug.

Krati metafoor

18:00

Põlva vald | Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Info

KRATI METAFOOR EUGÉNIE BACCOT & CYRIL ABAD

„Krati metafoor“ on fotograafia-alane koostööprojekt, mille on loonud Eugénie Baccot, Cyril Abad ja tehisintellekt nimega Midjourney. Sellel teekonnal tehisintellekti ja muistsete eesti rituaalide (tuntud ka kui „maausk“) südamesse kohtume me virtuaalkeskkondade uute osalistega, kes vormivad enda laborites tulevikuühiskondi, kuhu kuuluvad intelligentsed isesõitvad autod, kalakasvanduse asukatena kahepaiksed robotkilpkonnad ja androididest baaritöötajad, kel on võime vestelda kliendiga argistel teemadel. Kohtame ka eesti folkloori ja muistsete rituaalide valvureid, kes kaitsevad maa püha ja tervendavat väge nüüdisaegsuse pealetungi eest rohkem kui kunagi varem.

Fotonäitust on inspireerinud asjaolu, et Eesti valitsus kasutab kratti tehisintellekti metafoorina ja selle eesmärk on kasvatada avalikkuse teadlikkust tehisintellekti mõistest. Riigis, mis tüürib täieliku digiteerimise suunas (praegu on 99% Eesti riiklikest teenustest internetis kättesaadavad) kasutatakse seda ka arutelu algatamiseks tehisintellekti staatuse üle. Analoogia, mis ulatub nii kaugele, et valitsuse virtualiseerimise programmile on valitud nimeks #KrattAI, on inspireeritud sellest, et eesti kultuuris on muistsed uskumused ja folkloor kesksel kohal.

Autorid:
EUGÉNIE BACCOT
Inimene ja rohkem kui 10 aastat tegutsenud vabakutseline fotograaf. Teostab pikaajalisi fotograafiaprojekte kõikjal maailmas.
MIDJOURNEY
Tehisaruprogramm, mis genereerib tekstiliste kirjelduste põhjal pilte. Midjourney on bot, mis töötab Discord’i serveris.
CYRIL ABAD
Inimene ja 10 aastat tegutsenud vabakutseline fotograaf. Teostab pikaajalisi dokumentaalse sisuga projekte, millele on omane ainulaadne ja sageli ebatavaline perspektiiv ning fookuse seadmine inimese rollile ühiskonnas.

NÄITUSE AVAMINE PÕLVA KULTUURIKESKUSES 30 MAI 2024
Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Näituse aitavad Põlvasse tuua: Tartu 2024, Prantsuse Instituut Eestis.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

Asukoht

Kesk 15, Põlva, Põlva maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki