Liigu otse sisu juurde
3 - 5. jaan.

Koolijazz = Jazzikool

12:00 - 23:55

Viljandi linn | Viljandi

  • muusika
  • muu
70 €

Osavõtumaks tasuda laagrisse registreerumisel.

Info

Koolijazz = Jazzikool on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. Koolijazz = Jazzikooli õppelaager, mis toimub 2024. a juba 19. korda, viib igal aastal kolmeks päevaks omavahel kokku Eesti muusikakoolide jazzihuvilised õpilased ning professionaalsed muusikud, et pakkuda jazzi- ja rütmimuusika alast õpet ning luua põnevaid koosmänguvõimalusi.

Koolijazz toimub alati talvisel koolivaheajal, jaanuarikuu alguses. Laager kestab kolm päeva ning tunniplaan on vägagi tihe. Esimene päev algab traditsioonilise avaloenguga, mille peab mõni eesti tuntud kultuuritegelane ning mitte just tingimata jazzmuusika teemadel.

Koolijazzi põhiline õppetegevus toimub ansamblitööna. Kõik õpilased on jagatud bändidesse ning kolmel päeval toimuvate pikkade proovide vältel saadakse juhendamist pillimängus ja ansamblitöös.
Igal õhtul toimuvad traditsioonilised kontserdid – esimesel päeval astuvad üles muusikakoolide bändid eelnevalt ettevalmistatud kavadega, teisel päeval annab kontserdi mõni tuntud ansambel ning lõppkontserdil esinevad Koolijazzi laagris kolm päeva juhendaja käe all tegutsenud ja õppinud ansamblid.

Nagu lõppkontsert on näidanud, jõutakse kolme päevaga õppida väga palju. Suurimateks väärtuseteks võib aga pidada Koolijazzilt leitud uusi sõpru ja tuttavaid ning motivatsiooni tegeleda muusika õppimise ja pilliharjutamisega. Et noortele laagris meeldib, näitab see, et tullakse tagasi. Paljud Koolijazzil osalenutest on hiljem läinud edasi õppima muusikat.

Koolijazzil on noori juhendanud suur osa Eesti tuntud jazzmuusikutest: Sirje Medell, Siim Aimla, Raul Vaigla, Marti Tärn, Raivo Tafenau, Tiit Paulus, Andre Maaker, Hedvig Hanson, Urmas Lattikas, Raul Sööt, Mart Soo, Taavo Remmel, Raun Juurikas, Tiit Kikas, Ain Agan, Lembit Saarsalu, Marek Talts, Olav Ehala, Villu Veski, Jaak Sooäär, Kadri Voorand, Joel Rasmus Remmel, Jaan Jaago, Paul Daniel, Mingo Rajandi, Liina Saar, Ahto Abner, Erko Niit, Lauri Kadalipp, Teet Raik ja paljud teised.
Viimasel Koolijazzil olid õpetajateks Kirke Karja, Ramuel Tafenau, Marek Talts, Markus Anthony Eermann ja Roland Jairus.

Sellel korral on kinnitatud õpetajad: Robert Rebane, Tõnu Tubli, Maarja Soomre, Marek Talts.

Koolijazzi õppetööle saab registreerida kirjutades meilile: [email protected].

Lõppkontsert on kuulajatele TASUTA!

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

MTÜ Vanamuusika Festival

Asukoht

Carl Robert Jakobsoni 16, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki