Liigu otse sisu juurde
P 26. mai

Kontsert-kingitus: Aavik Salzburgis

19:00 - 21:00

Tartu linn | Tartu Pauluse kirik

  • lisaprogramm
  • muusika
  • tartu 2024
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Muusikalinn Tallinn teeb kingituse Euroopa kultuuripealinnale! Õhtu pakub kuulajaile häid emotsioone - nüüd on aega rõõmustada koos unistuste täitumise üle.

Tallinna Kammerorkester koos dirigent Tõnu Kaljustega on äratanud tähelepanu stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemeliste kontserdikavadega. Koos karismaatilise viiulivirtuoosi Hans Christian Aaviku, vokaalsolistide ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga annavad nad 26. mail algusega kell 19 Tartu Pauluse kirikus suure tasuta kontserdi. Kõik on oodatud!

Kontsert on muusikalinn Tallinna kingitus Euroopa kultuuripealinnale Tartule. Esitamisele tuleb Tallinna Kammerorkestri kontserdisarja „Aavik Salzburgis“ grande finale parimad palad: Mozarti viies viiulikontsert koos solisti Hans Christian Aavikuga ning Mozarti „Thamos, Egiptuse kuningas“, kus soleerivad Yena Choi, Annely Leinberg, Raul Mikson, Rainer Vilu ja Kristjan-Jaanek Mölder Kontsert algab Arvo Pärdi teosega „Mozart-Adagio“, mida esitab trio Hans Christian Aavik, Theodor Sink ja Karoliina Aavik.

Õhtu solist Hans Christian Aavik on äratanud tähelepanu Eestis ja mitmel pool Euroopas. Tema karjäär on olnud kiire ja muljetavaldav. 2022. aasta kevadel võitis ta esimese eestlasena maineka Carl Nielseni rahvusvahelise konkursi ning seejärel pälvis ta Eesti Interpreetide Liidult aasta interpreedi preemia. Hiljuti ilmus tal live-kontsertsalvestus maailma suurima plaadifirma Deutsche Grammophoni uues sarjas „Rising Stars” platvormil STAGE +.

Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on Tõnu Kaljuste.

Kontsert kestab umbes 2 tundi.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

Tallinna Filharmoonia

Asukoht

Riia 27, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki