Liigu otse sisu juurde
L 13. apr.

Komöödiaõhtu 3 vaatuses

18:00 - 21:00

Tartu linn | Alexela Loomelava

  • teater
  • Põhiprogramm
Osta pilet 15 - 18 €

Täispilet 18 €, sooduspilet 15 €

Info

"Komöödiaõhtu 3 vaatuses" toimub 13. aprillil kell 18-21 Alexela Loomelaval Tartus, pakkudes võimalust osa saada sellest meelelahutuslikust tormist, mis on täis üllatusi, pöördeid ja puhast rõõmu. Võta kaasa sõbrad, pere või kolleegid ning laske end kaasa haarata improteatri maagiast, mille suurim võlu ja valu on tema kordumatus.

Kõige suurem komöödia selle komöödiaõhtu juures on see, et mitte keegi ei tea, kuidas see täpselt lõppeb. Võib minna ühte moodi või hoopis teisiti! Aga mida me teame sellest õhtust, on see, et laval on kogenud Eesti impronäitlejad ning teemaks meie emotsioonid ja kogemused, mis pisi sammudena igapäevaselt meie vaimset tervist mõjutavad. Aga see on alguspunkt, sest edasi juhib etendust publik ning sealt tulevate märksõnade abil liigub etendus edasi sinna, kus me keegi pole veel käinud…

Etendus koosneb kolmest vaatusest:
Mis Mõttes?! – Hoogne etteaste, mis koosneb erinevates lühikestest sketšidest ja ülesannetest.
Fantastiline nelik – Kaks paari suurepäraseid improviseerijaid loomas spontaanset meelelahutust.
Elust Enesest – Päriselu lood, mis inspireerivad koomilisi stseene

On leitud, et impro aitab vähendada stressi, sotsiaalset ärevust ning parandada suhtlemisoskuseid argielus. Soovime muuta vaimse tervisega seotud hoiakuid ja käitumist üksikisiku, kogukondade, Eesti ja Euroopa tasandil hoolivamaks. Huumor suurendab vaimset heaolu, parandab füüsilist tervist ning aitab toime tulla stressirohkete olukordadega. Inimesed armastavad naerda ja nali on hea meetod rasketest teemadest rääkida, võttes maha pinge, vähendades stigmatiseerimist ja võimaldades sõnumit kergemini edastada. Peaasi.ee on viimased aastad projektiga “Peaasi ajab naerma” koostöös erinevate partneritega seda seost ka Eestis esile toonud ning erinevate nurkade alt katsetanud. Projekti kulgu siiani kokku võttes saab öelda, et oleme selle seose (huumor ja vaimne tervis) tõestanud läbi publikumenu ja naerupahvakate kõlavuse. Huumor tõesti on mõnus tööriist kuidas ka keerukamatel teemadel rääkida või oma isiklikest väljakutsetest rääkida..

Komöödiaõhtu 3 vaatuses on osa projektist „Peaasi ajab naerma!“, mis omakorda kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.
See projekt viiakse ellu koostöös Briti Nõukoguga Eestis sotsiaalse sidususe toetamiseks People To People Cultural Engagement programmi raames. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis: www.britishcouncil.ee.
Lisaks toetab antud õhtu elluviimist projekt: “Vaimset tervist toetavad kogukondlikud tugitegevused Lõuna-Eesti maakondadesse.”, mida viiakse ellu Aktiivsete Kodanike Fondi toel, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Külasta selle piirkonna külalislahkuse võrgustiku liikmeid: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Korraldaja

Peaasi.ee

Asukoht

Narva maantee 2, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki