Liigu otse sisu juurde
L 30. märts

Koerakultuuri areng Eestis – Vestlus Tiina Toometiga

14:30 - 16:30

Tartu linn | Hea Koer

  • kogukond
  • muu

Info

Vestlusringis räägime kauaaegse veterinaari ja kliinikuomaniku ning kutsikakoolide juhendaja Tiina Toometiga koeranduskultuuri arengust Eestis. Tiina alustas veterinaarina veel nõukogude ajal, lõi oma kliiniku 1991 ning on sestsaati olnud aktiivne koerapidamiskultuuri arendaja. Arutame, kust on meie hoiakud pärit ja kuhu võiks edasi pürgida, et nii inimestel kui koertel parem elada oleks.

Vestlussari “Koertest kultuuripealinnas” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Tiina Toomet on suurkuju eesti koerapidamiskultuuri parendamisel ja eestvedamisel. Kutsusime ta Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna ürituste raames tähistama edusamme, mida oleme koerapidamiskultuuris viimastel aastakümnetel teinud ning arutlema, mis on olnud ja mismoodi tulevikus asjad olla võiks.

Tiina Toomet on ilmselt igale loomasõbrale tuttav nii erinevatest kanalitest, et seda on raske üles lugeda: alates tema kliinikust, mis oli üks Eesti esimesi eraloomakliinikuid (asutatud 1991) kuni tema arvukate sõnavõttudeni erinevates meediaväljaannetes. Ikka selleks, et inimesed saaksid aru, miks on oluline loomi hästi hoida, mida üldse tähendab “loomi hästi hoida” ning kuidas ja miks asjad vahel täitsa metsa lähevad.

Tiina Toomet on tuntud oma selge väljenduse ja laia haarde poolest. Ta on üks väheseid loomaarste, kes lisaks ravimisele ka kutsikakooli on pidanud (ehk siis treenimisega tegeleb). Kutsusime ta vestlusringi justnimelt seepärast, et tal on nii mõndagi öelda koerapidamise kohta Eestis: kust me tuleme ja millised on tema nägemusel lähemad sihid, kuhu pürgida võiksime. Osalema on oodatud nii koeraomanikud kui kõik inimesed, keda puudutab teema koerad ühiskonnas.

Vestluse publikuks on ennekõike oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid. Aga rõõmustame ka kõigi teiste asjast huvitatud inimeste üle!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki