Liigu otse sisu juurde
L 16. nov.

Koeraga lasteaeda,kooli ja vanadekodusse -Kuidas on heaolu ja turvalisusega? – Vestlus Maarja Taliga

14:30 - 16:30

Tartu linn | Hea Koer

  • kogukond
  • Lisaprogramm

Info

"Ma tahan oma koeraga teistele rõõmu valmistada" pole piisav ajend, et koera lasteaeda, kooli või vanadekodusse viia. Iga külastus nõuab oluliselt rohkem eeltööd ja analüüsi, et tagada nii koera kui külastatavate turvalisus. Kuidas asjad viltu kisuvad või kuidas sellest hoiduda, räägime Maarja Taliga, kelle südameasjaks on tõsta loomi kaasavate sekkumiste kvaliteeti ja turvalisust E

Vestlussari “Koertest kultuuripealinnas” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui tõdeme, et koerad mõjuvad meile hästi, kas see tähendab siis, et võime iga koera teraapiakoeraks nimetada? On ju järjest enam levinud koerte tööle kaasavõtmise komme. Sagedamini on nendeks töökohtadeks kontorid – avatud või suletud, ent vahel võtavad õpetajad oma koeri kaasa ka lasteaeda ja kooli.
Mida siis ikkagi tähendab “teraapiakoer”? Ja kas koer teeb teraapiat või on lihtsalt “tööl kaasas”? Miks sellest üldse lärmi tõsta – koerad on ju ikka inimestega kaasas olnud… Kuidas mõjutab keskkond koera käitumist ja kuidas mõjutavad koerainimese oskused olukorra turvalisust? Millised nõuded peaksid olema täidetud selleks, et koera kaasavõtmisest tõesti tulu tõuseks? Mida on vaja eelnevalt teada ja teha inimesel ja koeral, kellega minnakse tööd tegema – on see siis koerte lastele tutvustamine või füsioteraapias abistava “tööjõuna” kasutamine või vanadekodus rõõmu ja vahelduse pakkumine? Miks on oluline, et lisaks koeraomanikule annaks ka ekspert hinnangu, kas koer ja koeraomanik on valmis sellistes keskkondades tegutsema nii, et ei koer ega inimesed vaimselt ega füüsiliselt kannatada ei saaks?

Maarja Tali on Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige ja kõneisik, ta on ühtlasi ka külalislektor Tallinna Ülikoolis (Sissejuhatus loomi kaasavatesse sekkumistesse). Ta on aastate jooksul võtnud palju sõna meedias, et teadvustada koerte vajaduste ning vastutustundliku koerapidamise teemasid.

Vestluse publikuks on oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid, eriti lasteasutustest ning hoolekandeasutustest. Ja muidugi ka kõik teised asjast huvitatud inimesed!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki