Liigu otse sisu juurde
L 17. aug.

Koera valu. Kuidas me hindame koera valu? – Vestlus veterinaar Piret Savviga

14:30 - 16:30

Tartu linn | Hea Koer

  • muu
  • Lisaprogramm

Info

Kust sa tead, et koeral on valus siis, kui ta ei lonka ega kiunu? Loomade valu jääb meile sageli märkamata, sest nad ei ütle meile seda otse. Ja ometi teame me kõik, kuidas tuikav peavalu võib meie päeva rikkuda. Loomade neuroloog Piret Savviga räägime koera valust ja heaolust ning sellest, kui suur on meie, inimeste osa koerte heaolus.

Vestlussari “Koertest kultuuripealinnas” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Piret Savvi on üks väheseid Eestis tegutsevaid loomade neurolooge. Seoses oma tööga on tema teadmised loomade valust ja kannatustest märkimisväärselt suuremad kui paljudel meist. Ta näeb igapäevatöös pidevalt kannatavaid ning valu ja haiguste käes vaevlevaid loomi. Igapäevane töökogemus on andnud mõtteainet koeraomaniku rolli üle loomade heaolu tagamisel.

Selles vestlusringis uurime, kuidas hinnata seda, kas koeral on kusagilt valus. See on ääretult oluline küsimus, sest sageli jäävad inimestel erinevad valud märkamata, kuna ei teata, mida vaadata ja kuidas koera käitumist mõista. Aga samuti arutleme selle üle, kui oluline osa on liikumisfunktsioonil tema heaolu seisukohalt.

Piret Savvi on EMÜ Väikeloomakliiniku vanemloomaarst, neuroloog. Tal on 17 aasta pikkune kogemus loomaarstina, ta on olnud EMÜ Väikeloomakliiniku peaarst ning pälvinud 2021. aastal Dimediumi missioonipreemia EMÜ ja Dimediumi suvekooli korraldamise eest.

Vestluse publikuks on oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid ja kõik asjast huvitatud inimesed!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Hea Koer

Asukoht

Ujula 1a, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki