Liigu otse sisu juurde
15. veebr. - 16. märts

Keha mäletab. Are Tralla isiknäitus

17:30 - 18:00

Tartu linn | Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Neljapäeval, 15. veebruaril kell 17.30 avatakse galeriis Pallas Are Tralla fotonäitus ‘’Keha mäletab’’. Väljapaneku eesmärk on lahti muukida mehe olemust ning olla abiks tema muutuva koha leidmiseks tänapäeva ühiskonnas. Kunstnik esitab küsimusi, mis väärikust säilitades juhivad tähelepanu meeste hirmule marginaliseerumise ees ning sellega kaasnevale väärkuvandile.

Näitusel eksponeeritakse muuhulgas 30 aastat tagasi valminud aktifotosid, millel tegeletakse keha, vaimu, poliitika, armastuse ja absurdi vastandamisega läbi projektsiooni ning lavastuse. Pildid uurivad nõukogude ajast pärinevat mõju, tänapäevast narrust ning vaimset surutist läbi MEHE vaatenurga.

Näituse idee sai alguse sahtlisse seisma jäänud teostest, loodud analoogajastul ajavahemikus 1992-1993, keset totaalseid poliitilisi ja kultuurilisi muutuseid. Edasine elu käekäik ja autori pöördumine digitaalmaailma poole jätsid teosed seisma ja uut elu ootama. Ekspositsiooni esimeses pooles leidub noore autori protesti ja absurdiga manipuleerimist melanhoolsete nootide saatel. Teda mõjutasid nõukaaeg, melanhoolia, elektropunk. Teine pool näitusest on inspireeritud postcovidist tagasi jõudmisest ning uuest isikukultusest pakatavast sõjast inspireeritud sotsiaalmelanhooliast, depressioonist ja hirmu ajastust.

Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki