Liigu otse sisu juurde
T 21. mai

J. Haydni oratooriumi “Loomine” ettekanne

19:00

Tartu Maarja kirik

  • lisaprogramm
  • muusika
  • tartu 2024
  • Lisaprogramm

Tasuta

Vaba annetus Tartu Maarja kiriku taastamise heaks

Info

Alumni-koor und Alumni-orkester (Hamburg, Saksamaa) Dirigent Dietmar Schünicke juhatusel kannavad ette Joseph Haydni oratooriumi "Loomine"

1970. aastal asus värskelt kooli- ja kirikumuusiku diplomi saanud Dietmar Schünicke tööle Hamburgi Christianeumi kooli muusikaõpetajana. Tal oli kindel plaan – rajada koolikoor, mis oleks koolielu keskmeks. Vaid mõne aastaga sai ettevalmistuskooris osalemine iga 5. klassi õpilase jaoks iseenesestmõistetavaks. Kõigi õpilaste jaoks oli aga peamiseks sihiks pääseda A-koori, kus laulsid vanemate klasside õpilased, kokku üle 400 lapse ja noore. Kontsertreisid viisid mh Lätti ja Hiinasse ning ette kanti koguni lasteooper.

2008. a läks Dietmar Schünicke pensionile, kuid ei jäänud kauaks tegevuseta. 2010. aastal rajas ta Alumni-koori. Esimesse proovi kogunes ligi 150 endist kooliõpilast. Käesoleval ajal laulab kooris 80 laulja ringis. Repertuaaris on olnud erinevad suurvormid: J. Brahms „Saksa reekviem“, F. Mendelssohn-Bartholdy oratoorium „Eelija“, J. S. Bachi „Johannese passioon“ ja „Missa h-moll“, W. A. Mozarti „Kroonimismissa“ ja „Reekviem“, Fr. Schuberti „Missa G-duur“ ja ka Arvo Pärdi muusika. Kontsertreisid on viinud Pekingisse, Shanghaisse, Prahasse ja Rooma (kontsert toimus Püha Peetruse katedraalis).
Eestis kantakse maikuus ette J. Haydni oratoorium „Loomine“.

Solistid: Anna Forsebo – sopran, Isaak Lee – tenor, Sönke Tams Freier – bass
Christianeumi kooli Alumni-koor und Alumni-orkester (Hamburg, Saksamaa)
Dirigent Dietmar Schünicke

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele

Korraldaja

EELK Tartu Maarja kogudus

Asukoht

Pepleri 1

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki