Liigu otse sisu juurde
16. märts - 21. juuli

Ilmar Malin. Igaviku hõõg

11:00 - 18:00

Tartu linn | Tartu Kunstimuuseum

  • näitus/muuseum
  • Põhiprogramm

Info

„Ilmar Malin. Igaviku hõõg” toob vaatajani valiku teoseid Eesti esisürrealisti Ilmar Malini iseäraliku käekirjaga loomingust. Lisaks mõnedele kunstniku tuntumatele maalidele pakub näitus võimalust tutvuda teostega, mida pole varem avalikult eksponeeritud.

2024 tähistatakse saja aasta möödumist ühtaegu nii sürrealismi kui ka Ilmar Malini sünnist. Neile tähtpäevadele pühendatud näitus „Ilmar Malin. Igaviku hõõg” keskendub kõige pikemale perioodile Malini loomekarjääris.

Sürrealismi uueks luues ühendab Ilmar Malin oma loomingus huvi alateadvuse vastu ja kaasaegse teaduse avarduvad horisondid. 1960. aastate keskpaigas toimub kunstniku loomingus murrang, mille järel ta pühendub sürrealismile ja esile kerkib talle iseloomuliku käekirjaga kujundikeel. Seda iseloomustavad suured kontrastid – ühes kompositsioonis kohtuvad hõõguvad kumad, pimedad tühimikud, hetk ja igavik, bioloogilised mikro-struktuurid ja kosmiline avarus.

Kuraator: Mae Variksoo
Näituse kujundus: Mari Kurismaa
Graafiline disain: Katrin Nõu
Tõlge: Peeter Talvistu
Keeletoimetajad: Anti Saar & Richard Adang

„Ilmar Malin. Igaviku hõõg“ kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Näitus on osa Tartu Kunstimuuseumi korraldatud laiemast näituseprogrammist „Sürrealism 100“, mis on pühendatud sürrealismi manifesti 100. juubelile. Näituseprogrammi kuuluvad veel Tartu Kunstimuuseumis eksponeeritavad Kris Lemsalu isikunäitus „DONATELLA. Elukeeris“ ja Eesti karikatuurikunstile keskenduv „Initsiatiiv altpoolt. Eesti 80ndate karikatuur“. Lisaks avatakse 4. aprillil Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline näitus „Sürrealism 100. Praha, Tartu ja teised lood …“.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele

Korraldaja

Tartu Kunstimuuseum

Asukoht

Raekoja plats 18, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki