Liigu otse sisu juurde
8. juuli - 17. aug.

Homo Ludens. Ilmar Malin 100

11:00 - 18:00

Tartu linn | Galerii Pallas

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Galeriis Pallas on üks osa Ilmar Malini 100. sünniaastapäeva näitustest - portreed, assamblaažid, monumentaal, joonistused.

Ilmar Malin (1924–1994) oli kunstnik ja kunstiteoreetik, keda iseloomustasid pidevad otsingud ja muutumised. Intelligentse, otsiva inimesena võttis ta sõna ja kirjutas regulaarselt kunstielu puudutavatest küsimustest ning hoidis oma kunstiloomingut pidevas arengus. Pidevates otsingutes jõudis Ilmar Malin talle kõige omasemani – sürrealismini. Teda on nimetatud ka eesti sürrealistliku kunsti grand old man´iks.

2024. aastaks on planeeritud kaks Ilmar Malini isikunäitust, millest esimene toimub Tartu Kunstimuuseumis ja keskendub kunstniku sürrealistlikule loomingule.
Teine näitus toimub Galeriis Pallas, mille eesmärk on anda ülevaade kunstniku loomingust laiemalt – tuua esile selle mitmekülgsust nii temaatikas kui tehnikas.

Näitusel on eksponeeritud Malini loomingu arengud ja muutused ajas. Pearõhk on portreedel ja figuraalkompositsioonidel, mille kõrval on eraldi liinina toodud välja liikumine sürrealismi. Lisaks maaliloomingule hõlmab näitus joonistusi, graafikat, assamblaaže ja monumentaalteoseid (neid, mis on teisaldatavad ja sellest tulenevalt ka eksponeeritavad ning mida tervikuna pole näitusesaalides varasemalt näidatud).

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Kõrgem Kunstikool Pallas

Asukoht

Riia 11, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki