Liigu otse sisu juurde
8. märts - 26. apr.

Hedi Kuhi ja Danel Ülper “Valga. Mälestused ja unistused”

18:00 - 19:00

Valga vald | Valga Kultuuri- ja Huvikeskus

  • näitus/muuseum

Tasuta

Info

Alates 8. märtsist on Valga Kultuuri- ja Huvikeskuses avatud Hedi Kuhi ja Danel Ülperi ühisnäitus “Valga. Mälestused ja unistused”. Näituse avamine toimub 8. märtsil kell 18:00 ning väljapanek jääb avatuks 26. aprillini 2024.

“Valgat iseloomustavad erinevused ja kontrastid […], kõrvuti võib näha nii hiilgavat suurejoonelisust kui peaaegu müstilise varjundi omandavat eimidagit. Ülev ja madal, mädanev ja steriilne seisavad lähestikku ning siirdumine ühest teise võib olla sama lihtne kui piiriületus Schengeni riikide vahel. […] Kuidas toidab siinne keskkond mälestusi ja unistusi ning kuidas mälestused ja unistused mõjutavad keskkonda ja seda kuidas kogeme enda ümbrust?”

Näitus uurib Valga olemust läbi mälestuste ja unistuste. Selleks liiguvad kunstnikud nii ruumis kui ajas ning vaatajate ette jõuavad maalid, lood ja artefaktid, mis haaravad ka näitusekülastaja rännakuga kaasa. Näituse eesmärk on inspireerida vabalt ja julgelt unistama.

Näitus “Valga. Mälestused ja unistused” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Hedi Kuhi (s 1998) õpib Kõrgemas Kunstikoolis Pallas maalikunsti erialal. 2023. aastal pälvis ta Hotell Pallase maalikunsti stipendiumi. Valga on Kuhi kodulinn ning seotud lähedaste inimeste ja lõputute mälestustega.

Danel Ülper (s 1998) on Kõrgema Kunstikooli Pallas vilistlane, kes on võrdselt pühendunud nii maalikunstile kui ajalooliste hoonete interjööri uurimisele. Valga on talle alles äsja koduks saanud.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-valga

Keeled

  • EST
  • ENG

Korraldaja

Danel Ülper

Asukoht

Kesk 1, Valga, Valga maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki