Skip to main content
L 2. märts

Happy Big Band Weekend 2024 1.päev

13:00 - 21:00

Tartu linn | ERMi sild

  • muusika

Tasuta

Info

Erinevad Soome, Läti ja Eesti big-bandid esinevad ERMi sillal Tartus.

Big Band Tartu on oma tegevusaastate jooksul kohtunud paljude külalisdirigentide ja big-bandidega, kellega ka peale projektide lõppemist on jäädud rõõmuga suhtlema. Suheldes saab selgeks kõigi tegemiste ühisosa – soov teineteise esinemist kuulata, jagada parimat repertuaari ja ideid, korraldada ühiseid laagreid uue muusika ja/või stiilide õppimiseks, sõbruneda kontserdijärgses meeleolus.

Selleks korraldame juba kümnenda Happy Big Band Weekend’i 2-3.03.2023.a. Tartus ja (loodetavasti ka) Tallinnas, et sõpradega taas kohtuda ja jagada oma vaimustust jazzihuvilise publikuga.

Seekordsed külalised ja väliskülalised selguvad pea. Loodame siin võõrustada nii Soome kui Läti big-bandid. Muidugi ei puudu omad hääd Eesti orkestrid.

Tänaseks selgunud ja kindlad esinejad on:

– külalisdirigent Roger Johansen, dirigent, trummar, helilooja ja jazzfestivali Open Jazz Bodø korraldaja sõsar Euroopa Kultuuripealinnast Bodø 2024 Norras, kelle loomingut ja muud Norra muusikat esitab Big Band Tartu.

– Uku Konsap Big Band – Uku Konsap on noor Eesti saksofonist, kes enda bigbändi kutsus esimest korda kokku 2022a kevadel, seega tegu on väga noore koosseisuga. Bänd hõlmab endas parimaid noori jazzmuusikuid Lõuna-Eestist, kaasa löövad ka mõned “veteranid”. Orkester keskendub eelkõige biidimuusikale ja koosmängule, kuid ei unusta seejuures bigbändimuusika jazzi ja svingi juuri.”

Happy Big Band Weekend 2024 on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

Laulu- ja pillimänguselts Con Vivo MTÜ

Asukoht

Muuseumi tee 2, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki