Liigu otse sisu juurde
L 27. apr.

Duo Eller & Kerikmäe. Balti ja Eesti Muusika Päevad

19:00 - 20:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli Muuseum

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Anna-Liisa Eller (kandled) Taavi Kerikmäe (klahvpillid ja elektroonika)

Kandlemängija Anna-Liisa Ellerit ja mitmekülgset pianisti Taavi Kerikmäed tuntakse säravate interpreetidena, kes on kandle ja klahvpillide omanäolise kooslusena üles astunud juba mitu aastast. Oma sisukates ühiskavades põimivad nad leidlikult uusimat nüüdisloomingut sajandeid vana muusikaga.

Kontserdil kõlavad koos Tatjana Kozlova-Johannese ja Helena Tulve uudisteostega ka põnevad hõllandused barokiajastu muusikalistest leidudest, mis on kindlasti mõnelegi kuulajale üllatavaks avastuseks.


Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • GER

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Lossi 25, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki