Liigu otse sisu juurde
T 17. sept.

Dokumentaalfilmi “Anna Kaljas: The Untold Story” linastus

17:00 - 18:15

Tartu linn | Elektriteater

  • film
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

1944. aasta suurpõgenemise, eestlaste eluraskuste ning Kanada sotsiaalhoolekande teemade käsitlus ajalooliste sündmuste ja isiklike kogemuste kaudu.

Dokumentaalfilm räägib loo isepäisest Annast ja tema teekonnast Pärnust Kanadasse, kus ta võttis enda hoole alla ühiskonnaheidikud, pakkudes neile tingimusteta armastust ja hoolt. Anna kohtus teismelise poisi Jüri Tähega, kelle lugu on filmi põimitud. Jüri saatis korda suuri tegusid Broadwayl ja oli tegev Ameerika Hääles ning juhuse tahtel oli tegelaskuju prototüübiks Hollywoodi filmis.

Lisaks Kanada sotsiaalhoolekande teemale on filmis oluliseks teemaks 1944. aasta suurpõgenemine, sest just 2024. aasta septembris möödub sündmusest 80 aastat. Anna ja Jüri olid kümnete tuhandete eestlaste seas, kes põgenesid kodumaalt ja olid sunnitud alustama oma elu teisel mandril. Seoses selle aastapäevaga on film läbinud uuenduskuuri ning sisaldab senisest vähem Kanada sotsiaalhoolekande probleeme ning keskendub rohkem eestlaste eludele.

Anna lugu jutustatkse läbi tema memuaari ettelugemiste, ajalooliste sündmuste kirjelduste ning sõprade ja perekonnaliikmete intervjuude.

Film on ingliskeelne, eestikeelsete subtiitritega (tõlkinud Evelin Täht). Valminud septembris 2023, idee autor ja produtsent Kanada filmirežissöör Dwight Storring.

Film tuuakse vaatajateni Tammepuu Eesti Klubi algatusel ja Jüri minia, tema mälestusteraamatu autori Evelin Täht eestvedamisel.

Pagulaseestlastest rääkiva dokumentaalfilmi “Anna Kaljas. The Untold Story” linastus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi. Filmilinastust toetas Eesti Kultuurkapital.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Korraldaja

Pappus OÜ

Asukoht

Jakobi 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki