Liigu otse sisu juurde
T 17. sept.

Dokumentaalfilmi “Anna Kaljas. The Untold Story” linastus

17:00 - 18:15

Tartu linn | Elektriteater

  • film
  • Lisaprogramm

Tasuta

Info

Dokumentaalfilm räägib loo isepäisest Annast ja tema teekonnast Pärnust Kanadasse, kus ta võttis enda hoole alla ühiskonnaheidikud, pakkudes neile tingimusteta armastust ja hoolt. Anna tee ristus teismelise poisi Jüri Tähega, kelle lugu on samuti filmi põimitud. Kaks erinevat eluteed, mis korduvalt ristusid.

Jüri saatis korda suuri tegusid Broadwayl ja oli tegev Ameerika Hääles ning juhuse tahtel tegelaskuju prototüübiks Oskaritega pärjatud Hollywoodi filmis „Roheline raamat“.

Lisaks Kanada sotsiaalhoolekande teemale on filmis oluliseks teemaks 1944. aasta suurpõgenemine, sest just 2024. aasta septembris möödub sündmusest 80 aastat. Anna ja Jüri olid kümnete tuhandete eestlaste seas, kes põgenesid kodumaalt ja olid sunnitud alustama oma elu teisel mandril.

Anna lugu jutustatkse läbi tema memuaari ettelugemiste, ajalooliste sündmuste kirjelduste ning sõprade ja perekonnaliikmete intervjuude.

Film on ingliskeelne, eestikeelsete subtiitritega (tõlkinud Evelin Täht). Valminud septembris 2023, idee autor ja produtsent Kanada filmirežissöör Dwight Storring. Seoses suurpõgenemise 80. aastapäevaga on film läbinud uuenduskuuri ning sisaldab senisest vähem Kanada sotsiaalhoolekande probleeme ning keskendub rohkem eestlaste eludele.

Film tuuakse vaatajateni Tammepuu Eesti Klubi algatusel ja Jüri minia, tema mälestusteraamatu autori Evelin Täht eestvedamisel.

Pagulaseestlastest rääkiva dokumentaalfilmi “Anna Kaljas. The Untold Story” linastus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Korraldaja

Pappus OÜ

Asukoht

Jakobi 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki