Liigu otse sisu juurde
P 28. apr.

Balti ja Eesti Muusika Päevad: ERSO/Power/Roots

19:00 - 23:55

Tartu linn | Vanemuise Kontserdimaja

  • muusika

Info

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) esitab säravat ja sisukat uut heliloomingut nii Eestist kui ka teistest Baltimaadest. Kontserti juhatab briti dirigent Clement Power, kes on hästi tuntud just uue muusika tõlgendajana. Tšellol soleerib hinnatud interpreet Valle-Rasmus Roots.

KAVAS:

Margo Kõlar – …vaid üksainus sõna… (1999)
Liisa Hõbepappel – Uudisteos (2023, esiettekanne)
Age Veeroos – Uudisteos tšellole ja orkestrile (2023, esiettekanne)

Linda Leimane – Enantiomorphic chambers
Justina Repečkaitė – Vellum
Marius Baranauskas – Uudisteos (2023, esiettekanne)
René Eespere – Cantus (2003)

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Vanemuise 6, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Vaata veel

Vaata kõiki