Liigu otse sisu juurde
29. - 31. aug.

Balti filmipäevad

16:00 - 23:00

Tartu linn | Tartu Elektriteater

  • film
  • Põhiprogramm
Registreeru

Osalemiseks tuleb broneerida tasuta pilet Piletilevis või Tartu Elektriteatris

Info

29.–31. augustil 2024 toimuvad Balti filmipäevad, mille raames jõuavad kinoekraanile Eesti, Läti ja Leedu silmapaistvamad filmid. Tähistamaks 2024. aasta Eesti tippsündmust, toimub üritus esmakordselt Tartus.

Tegemist on ainulaadse võimalusega end kurssi viia Baltimaade värskeima kinokunstiga, et paremini mõista meie regiooni filmide tugevusi ning kultuurilist väärtust. Lisaks filmilinastustele on kavas vestlused filmitegijatega, mis annab võimaluse teemasid põhjalikumalt arutleda ning filmitegijatel oma teadmisi ja kogemust jagada. Eks ainult nii loome kultuurist kantuna parema homse.

Balti filmipäevad toimuvad juba kaheksandat korda ning on auga osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Üritus toimub paralleelselt ka Lätis ja Leedus, tähistamaks Balti riikide kultuurilist eripära ning Balti keti aastapäeva.

Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ja linastused on kõigile tasuta.

*Filmipäevadel osalemiseks tuleb eelnevalt broneerida tasuta pilet Piletilevis või Tartu Elektriteatri kodulehel/kinokassas.
*Filmiprogramm avalikustatakse 2024 suvel.

Tartu Elektriteater asub Tartu vanalinnas, ajaloolise Tartu Ülikooli peahoone taga (Jakobi 1). Kino asub kolmandal korrusel ning majas puudub lift. Olemas on väike iseteeninduskohvik, mille kasutamiseks on vajalikud mündid.

Kohtumiseni Tartu Elektriteatris augustis 2024

Ürituse korraldajaks on Eesti Filmi Insituut, Läti filmikeskus, Leedu filmikeskus ning SA Tartu 2024.
Euroopa kultuuripealinna tegemisi toetavad A. Le Coq, Delfi, Top Auto ja Lux Express.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut

Asukoht

Jakobi 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki