Liigu otse sisu juurde
L 31. aug.

Avasta Emajõgi! Seto Line Piirissaare jõeretk

09:00 - 21:00

Tartu linn | Tartu Turuhoone kai juures

  • muu
  • Põhiprogramm

Info

Puidust jõelaev M/L Alfa viib elamusrohkele laevareisile mööda Emajõge kaunile Peipsile, tutvuma ainulaadse vanausuliste kultuuri ja puutumatu loodusega Piirissaarel. Tule avasta Emajõe veemaailma!

Seto Line Reiside jõelaev M/L Alfa viib huvilised suvel üheteistkümnel korral päevasele elamusrohkele laevareisile Piirissaarde ja tagasi. Puitlaev M/L Alfa, mis mahutab sise- ja välistekile kokku kuni 80 reisijat, sobib hästi suviseks elamusreisiks, loodusvaatlusteks ja mõnusaks koosolemiseks. Reis kestab terve päeva ning võimaldab nautida Peipsi järve ilu ja tutvuda Piirissaare ainulaadse eluolu ning kultuuriga.

Piirisaar on Peipsi järvel ainuke püsiasustusega Eesti saar, kus elab aastaringselt vaid 30 inimest ning suviti ligi 200 inimest. Saare kirdeosas asuvad kolm küla: Piiri, Tooni ja Saare. Piirissaare elanikest enamiku moodustavad vene vanausulised, kes on ajast-aega oma kultuuri ja elulaadi säilitada püüdes saarel toimetanud – kala püüdnud ja sibulaid kasvatanud. Piirisaarel on säilinud vanausulistele omane arhitektuuristiil. Saare külas asub tules hävinud vanausuliste palvela ja Tooni külas tühjana seisev apostlik-õigeusu kirik. Piiri külas asuvad saare kolm kalmistut. Kogu Piirissaar moodustab ühtlasi looduskaitseala, kus elab hulgaliselt kaitse all olevaid kahepaikseid ja linde ning kasvab mitmeid haruldasi taimi.

Reis kestab terve päeva: laevasõit Piirissaarele kestab 4 tundi, kohapeal avastamiseks on arvestatud 2 tundi ning tagasisõit orienteeruvalt 4,5 tundi. Kaasa võib võtta oma piknikukorvi. Soeta pilet jõeretkele Piirissaarde aegsasti www.setoline.ee, lisainfo e-posti aadressil [email protected].
Tartumaa Arendusseltsi eestvõttel toimuv jõeretkede sari „Avasta Emajõgi!“ kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ning seda toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm koos Leader tegevusrühmadega.
Tule seikle ja avasta Emajõe veemaailma!

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

OÜ Seto Line Reisid koostöös Tartumaa Arendusseltsiga

Asukoht

Vabaduse puiestee 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki