Liigu otse sisu juurde
L 3. aug.

Audiovisuaalse kunstiinstallatsiooni „Virvendus“ avamine

18:00 - 21:00

Tartu linn | Teaduskeskus AHHAA

  • näitus/muuseum
  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Kunstniku Sten Saaritsa audiovisuaalse kunstiinstallatsiooni „Virvendus“ avamine.

„Virvendus“ on interaktiivne audiovisuaalne kunstiinstallatsioon, mis tervitab külastajaid suure panoraamvideoprojektsiooniga. Kujutatud külmunud maastiku all avastavad külastajad interaktiivse sädeleva võõrkeha. Sammudes üle projitseeritud maastikku, reageerib valgust murdev voolav keha nende liigutustele. Oma lummava kohalolekuga võlub ta publikut, liikudes graatsiliselt nagu salapärane olend teisest maailmast.

Kunstiteos on terav peegeldus meie vastastikusest seotusest keskkonnaga ja keerukatest suhetest fossiilkütustega. Interaktiivse kaasamise kaudu ärgitab installatsioon vaatajaid mõtisklema piiratud ressurssidest sõltumisele. Liikumine koos virvendava mateeriaga üle külmunud maastiku õhutab sügavamalt teadvustama meie mõju planeedile. Kunsti ja keskkonna probleemide omavahelise suhte läbimõtlemine innustab meid ka ümber hindama vastupanuvõimet vaatemängule.

Üritus on osa rahvusvahelisest kunsti ja teaduse initsiatiivist „Jää mind vaatama“ (Look into my Ice).
„Jää mind vaatama“ on algatus, mille eesmärk on suurendada meie empaatiavõimet ja teadlikkust maailma kõige külmema entiteedi jää suhtes. Üleeuroopaline projekt on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ametlikust programmist ja esitleb uusi viise, kuidas kaasa rääkida inimtekkelise kliimakriisi tagajärjel toimuva polaar- ja liustikujää katastroofilise kiirusega kadumisest.

Korraldaja

MTÜ Eesti-Saksa Kunstikoostöö, roam projects e.V.

Asukoht

Sadama 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki