Liigu otse sisu juurde
2. - 7. sept.

Äratundmishetkede Maja

12:00

Tartu linn | Tartu Saksa Kultuuri Instituut

  • kirjandus
  • teater
  • muu
  • Põhiprogramm

Tasuta

Info

Äratundmishetkede Maja on Eesti Teatri Agentuuri loodud eesti näitekirjanduse keskus, mis tegutseb Tartu Saksa Kultuuri Instituudis 2024. aasta Draama festivali vältel. Äratundmishetkede Maja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

2. septembril avab Eesti Teatri Agentuur Tartu Saksa Kultuuri Instituudis eesti näitekirjanduse keskuse, mis kannab nime Äratundmishetkede Maja. Keskus tegutseb Draama festivali vältel ning jääb avatuks kuni 7. septembrini.

Äratundmishetkede Maja võimaldab nii kodu- kui ka välismaisel publikul eesti dramaturgiaga süvitsi tutvust teha. Terve nädala vältel on majas avatud Eesti Teatri Agentuuri ja kunstnik Illimar Vihmari koostöös valminud interaktiivne näitus, mis peegeldab autoriks kasvamise teekonda ning otsib muu hulgas vastust igavesele küsimusele, kust tuleb inspiratsioon. Lisaks eksponaatidele leiab näituselt hüpikraamatukogu, kust saab laenutada Tartu Linnaraamatukogu varamusse kuuluvaid näidendeid.

Nädala teisel poolel, 5. ja 6. septembril saab Äratundmishetkede Majas teoks ainulaadne näidendite lugemise maraton. Hommikust õhtuni kestva maratoni käigus loevad näitlejad ette katkendeid 30 eesti näidendist. Maraton on seejuures jagatud 10 plokiks, millest igaühes saavad kokku kolm eri ajastust pärit näidendit, pakkudes võimalust avastada tekstidest uusi seoseid ning Eesti teatrilugu läbivaid narratiive. Näidendid on valinud ja rühmitanud dramaturgid Anne-Ly Sova (Endla Teater) ja Sven Karja (Teater Vanemuine), lugemisi lavastavad kaheksa tuntud eesti teatritegijat ja kaks välislavastajat.

Kuivõrd Äratundmishetkede Majja koondub kogu Draama festivali metaprogramm, leiab kavast veel raamatuesitlusi ja avalikke arutelusid, samuti toimub Äratundmishetkede Majas 7. septembril festivali lõpupidu. Eesti Teatri Agentuur – eesti näitekirjanduse peamine vahendaja ja edendaja – tähistab Äratundmishetkede Majaga 2024. aastal oma 30. sünnipäeva.

Äratundmishetkede Maja sündmused on eesti keeles ja ingliskeelse tõlkega.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Eesti Teatri Agentuur

Asukoht

Kastani 1, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki