Liigu otse sisu juurde
L 4. mai

Ansambel U: / Balti ja Eesti Muusika Päevad

19:00 - 20:00

Tartu linn | Tartu Ülikooli Loodusmuuseum

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Ansambel U: on hetkel tegusaim ja tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt ning avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele. Tänavuse festivali kavas on kolm esiettekannet hinnatud eesti heliloojatelt (Liina Sumera, Marianna Liik ja Malle Maltis), lisaks saab kuulda Mārtiņš Viļumsi ja Justina Repečkaitė põnevaid teoseid.

Kõrvuti eesti kaasaegse muusika festivalidega on U: esinenud olulistel rahvusvahelistel festivalidel nagu “Time of Music” (Viitasaari, Soome), “GAIDA”(Vilnius, Leedu),” Sounds New” (Canterbury, UK), “Nordic Music Days” (Helsinki, Soome), “Nuova Consonanza” (Rooma, Itaalia), “Third Practice” (Richmond, USA), “Biennale di Musica Venezia” (Itaalia), “Viruosi of 21th Century” (Recife, Brasiilia) “Dark Music Days” (Island).
U: tegeleb nii kaasaegse muusika klassikasse kuuluvate teoste kui ka eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üheks oluliseks suunaks on süveneda improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisesse. Mängitakse eesti muusikat ning tellitakse uudisteoseid ka välisheliloojatelt. U:-le on kirjutanud muusikat Toivo Tulev, Mari Vihmand, Tatjana Kozlova-Johannes, Märt-Matis Lill, Tauno Aints, Helena Tulve, Ülo Krigul, Andrus Kallastu, Andres Lõo (Eesti), Roméo Monteiro ja Gérard Pape (Prantsusmaa), Antti Auvinen ja Kimmo Kuitunen (Soome), Arash Yazdani (Iraan), Benjamin Broening, Brian Christian, Scott Miller, Heather Stebbins, Christopher Chandler (USA), Eugen Birman (Eesti/USA), Fausto Sebastiani (Itaalia) jt.

KAVA
Liina Sumera – Uus teos tšellole ja elektroonikale (2024, esiettekanne)
Justina Repečkaitė – “Incantare” (2018) flöödile ja elektroonikale (versioon bassflöödile: Tarmo Johannes 2021)
Marianna Liik – “Maaalune” flöödile, klarnetile, löökpillidele, klaverile, viiulile, tšellole ja elektroonikale. (2024, esiettekanne)
Mārtiņš Viļums – LUM (2004) flöödile, viiulile ja fonogrammile
Malle Maltis – Uus teos klarnetile, löökpillidele ja elektroonikale (2024, esiettekanne)

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Külasta selle piirkonna külalislahkuse võrgustiku liikmeid: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • GER

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Vanemuise 46, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki