Liigu otse sisu juurde
R 26. apr.

Altera Veritas (LV). Balti ja Eesti Muusika Päevad

19:00 - 20:30

Tartu linn | Tartu Jaani Kirik

  • muusika
  • Põhiprogramm

Info

Erakordsete elamuste loomise ja oma põneva koosseisu poolest tuntud ansambel Altera Veritas (Läti) toob kuulajateni valiku Baltimaade uuemast heliloomingust. Maailma esiettekandes kõlavad Tõnis Leemetsa ja Lauri Jõelehe äsja valminud uudisteosed.

Altera Veritas on erandliku koosseisuga Lätist pärit kammeransambel, mis ühendab kandlele sarnanevate koklede omapärase kõla akordioni ja flöödiga. Ansambel asutati 1999. aastal, alates loomisest on nii Läti kui ka välismaised heliloojad pühendanud Altera Veritasele ligi sadakond uut teost. Enam kui kaks kümnendit väldanus tegevuse jooksul on ansambel välja töötanud rohkelt põnevaid kavasid koostöös maailmanimega heliloojatega nagu Ēriks Ešenvalds, Andris Dzenītis, Mārtiņš Viļums, Gundega Šmite, Peter Helms, Nic Gotham, Mirjam Tally (Eesti) jpt.

Altera Veritas annab kontserte üle kogu Läti ning samuti on esinetud Leedus, Eestis, Rootsis, Norras, Saksamaal, Šveitsis, Türgis, Portugalis, Sloveenias ja Prantsusmaal. Ansambli Altera Veritas liikmed on Anda Eglīte (kokle ja basskokle), Ieva Mežgaile (kokle ja basskokle), Artūrs Noviks (akordion) ja Andis Klučnieks (flööt).

KAVA
Tõnis Leemets ― T/AI/M (2024, esiettekanne)
Lauri Jõeleht ― Musica Nocturna (2024, esiettekanne)
Mykolas Natalevičius – Fractured Chant (2024, esiettekanne)

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST
  • ENG
  • GER

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav nägemispuudega inimestele

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Asukoht

Jaani 5, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki