Liigu otse sisu juurde
L 11. mai

Alasti tõde

15:00 - 20:00

Tartu linn | Emajõe linnaujula

  • muu
  • Põhiprogramm
Osta pilet 5 €

5,00 euro piletihind päeva kohta, müügis Piletilevis ja kohapeal

Info

Arvamusfestival saunades, kus arutelulavadena on sauna lavad. Eesmärk on tore koosviibimine, saunakultuuri edendamine ja vestluskultuuri arendamine saunatamise eeskujul.

Linnaujula randa Emajõe äärde tuuakse mobiilsed saunad. Igal täistunnil algab dialoogi põhimõtel vestlus, mis kestab 20-30 min. Sellele järgneb jahutamine. Vestlused on kolmel teemal: rehe, rohe ja rahu. Ja uuel täistunnil saab alguse uus vestlus. Ka jahutamise ajal on võimalik vestslust jätkata. Saunade kõrval on riietumiseks telk ning joogi- ja söögimüük.

Vestluskultuur saunades on selline, nagu see peaks olema kogu ühiskonnas – sõbralik, vastandumist väldiv, ühisosa otsiv, kaasav. Saun on meie kultuuri süvajuur, ent praeguses ajas ka heaolu ja lõõgastuse tooja, popp igas vanuserühmas ja kultuurikihis. Saun teeb võrdseks, saunas pole tiitleid, aumärke ega mundreid.

Saunas suhtlevad inimesed üksteisega austavalt, sõbralikult ja siiralt. Ilma nutiseadmeta keskendutakse inimesele ja asjadest rääkitakse nii, nagu need on. Ainult inimene loeb. See on alasti tõde sõna otseses mõtes.

”Alasti tõde” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Keeled

  • EST

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik
  • hästi käituva lemmikloomaga külastajad

Korraldaja

Soome Instituut

Asukoht

Ujula põik, Tartu, Tartu maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki