Liigu otse sisu juurde
16. - 20. okt.

17. Viljandi Kitarrifestival

19:00

Viljandi linn | Viljandi linn

  • muusika
  • Lisaprogramm
Osta pilet 20 - 150 €

Festivalile saab osta passi või ka eraldi kontserditele pileteid.

Info

Seitsmeteistkümnendat aastat järjest toimub Viljandi Kitarrifestival oktoobrikuu keskel 16.-20. oktoober 2024. Kontserdid toimuvad Viljandi linna ja maakonna eri paikades: Viljandi Pärimusmuusika Aidas, Kondase keskuses, kohvikus Fellin, Viljandi Nukuteatris, Konservatooriumis, Õisu mõisas, Holstre magasiaidas ja vinoteegis Mulks. Festivalil toimub 14 kontserti kitarristidelt üle maailma.

Viljandi Kitarrifestival on oma kavas arvestanud erinevate sihtgruppidega, et igaühele leiduks midagi huvitavat.
Traditsioonilisel reedesel öökontserdil esineb noor muusik klassikalisel kitarril; tasuta kohvikukontserdil saab muusika kõrvale õhtusööki nautida; elamusi pakub alati ka mõisakontsert Õisus ning väga positiivset tagasiside on pälvinud koguperekontserdid, kuhu on oodatud laulma, tantsima ja mängima nii pere pisemad kui ka kõige vanemad liikmed.
Lisaks tavapärastele kontsertidele toimuvad igal festivali õhtul vinoteegis Mulks jämm-sessioonid, kus festivalil osalevatest muusikutest tihti uued koosseisud moodustuvad – see on publikule tasuta.
Festivali viie päeva jooksul toimuvad lisaks kontsertidele ka professionaalsete muusikute ja kitarriõpetajate juhendamisel kitarriõpilastele mõeldud töötoad, mis kulmineeruvad Festivali Kitarriorkestri kontserdiga laupäeval, 19. Oktoobril.
Lisaks igaõhtusele jämm-sessioon/kontsertidele on Festivali Kitarriorkestri kontsert ja kitarrimeistrite päeva huvilistele tasuta. Kitarrimeistrite päeval tutvustavad Eesti Kitarrimeistrid omavalmistatud pille, mida kohapeal ka proovida saab. Samuti õpetavad meistrid pille hooldama ja töökorras hoidma.
Viljandi Kitarrifestivali annab koostöös Eesti Jazzliiduga välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist noore kitarrimängija preemiat, mille laureaadi üle otsustab kitarriõpetajatest ja muusikutest koosnev žürii. Auhinnaks saab noor Eesti muusik võimaluse esineda järgmise aasta festivali avakontserdil ning kahe kontserdiga Jazzliidu programmis, kitarrihoolduse eripreemia terveks aastaks ning võimalusel rahalise preemia. Preemiat on välja antud alates 2008. Aastast ja seni on auhinna pälvinud Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Laur Joamets, Martin Matt, Jaan-Alari Jaanson, Erko Niit, Madis Meister, Paul Neitsov, Merje Kägu, Kalle Pilli, Jaanis Kill, Johannes Laas, Karl Madis Pennar, Jaagup Jürgel ja Anna Regina Kalk.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-viljandi

Keeled

  • EST
  • ENG

Ligipääsetavus

  • osaliselt ligipääsetav liikumispuudega inimestele
  • osaliselt ligipääsetav intellektipuudega inimestele
  • väikelapsega pere sõbralik

Korraldaja

Viljandi Kitarrifestival MTÜ

Asukoht

Tasuja puiestee 6, Viljandi, Viljandi maakond, Eesti

Kõik toimumisajad

Vaata veel

Vaata kõiki