Performa Borealis on rahvusvaheline etenduskunstide festival, mille teemaks on sotsiaalselt vastutustundlik ja keskkonnateadlik teater. Festivali programm hõlmab kaasaegsete etenduskunstide kogu spektrit alates sõna- ja tantsuteatrist kuni visuaal- ja objektiteatri, dokumentaal- ja kogukonnateatri ning kaasaegse tsirkuseni. 

Festival toimub nii Tartu etenduspaikades kui avalikus linnaruumis ning toimub koostöös Eesti Teatri Festivaliga DRAAMA. 

Lugu

Eesti kultuuri, eriti aga teatrivaldkonna jaoks on üks suuremaid probleeme olnud suhteline suletus ja isoleeritus. Eestis on teater peamiselt siseriiklikuks tarbimiseks mõeldud kunst.

Teatriekspordi ja -impordi arendamine on ülimalt oluline teema, et nii eesti teatraalid kui teatripublik saaksid osa ja suhestuksid Euroopa etenduskunstide skeenega. Euroopa Kultuuripealinn on parim kontekst rahvusvaheliste sidemete tugevdamiseks. 

Elamus

Festival Performa Borealis toimub 2024. aasta septembris 10 päeva jooksul, kuid juba 2022. aastal võid osa saada pilootfestivalist, mis toimub samaaegselt Eesti Teatri Festivaliga DRAAMA. Lisaks rahvusvahelistele lavastustele esitletakse ka noorte etenduskunstnike programmi “Shooting stars”.

Mõju

Me esitame teatri vahenditega sotsiaalselt teravaid küsimusi ning soodustame rahvusvahelist võrgustumist. Me soovime, et festival jätkuks biennaalina, kus iga kahe aasta järel tutvustatakse Eesti publikule rahvusvahelisi kaasaegseid etenduskunste. Performa Borealise eesmärgiks on avardada publiku silmaringi pakkudes mitmekesist ja intrigeerivat rahvusvahelise teatri kogemust.

Eestvedajad: Kristiina Reidolv, Inga Koppel, MTÜ Performa Borealis

Kontakt: 
reidolf@gmail.com

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!