2023. a tähistab Voronja galerii kümnendat sünnipäeva, avades Sibulateel Peipsi Kunstitee
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Elu ja Keskkond all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Kavandatava projekti Peipsi Kunstitee kontseptsioon luuakse koostöös Voronja kümne hooaja kuraatoritega ning selle väljundiks saab olema kogu Peipsiveere piirkonnas kümme avalikku kunstiteost, olgu selleks siis maakunstiobjektid, suuremahulised installatsioonid või skulptuurid, mis viitavad teemadele, mida kuraatorid on erinevatel aastatel Voronja hooaegadel käsitlenud.

Lisaks kunstiteostele on Kunstitee osaks Tartu lähedalt Sibulatee algusest lähtuv kirjanduslik teekond, mis on omamoodi proloogiks kujutavale kunstile. Tartu ja Peipsiveere mütoloogia poeetilised uustõlgendused, ajaloo ja ilukirjanduse sulam leiavad koha maastikul hargnevas jutustuses.

Eelaastatel loob rahvusvaheline autorkond kogumi lugusid maastikule Tartu ja Peipsi Kunstitee vahel, mis leiavad oma koha bussipeatustes või mujal avalikus ruumis.
Eestvedajad: Raul Oreškin (raul.oreskin@gmail.com) ja Liis Lainemäe (liis.lainemae@gmail.com)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 15)