Projekt Metsikud Bitid on kolme aasta jooksul erinevates Euroopa kultuuripealinnades toimuv tehnoloogilise kunsti vabaõhu näitus, kuhu tellitakse kokku 15 uut kunstiteost oma valdkonna silmapaistvatelt tegijatelt.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Elu ja Keskkond all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Tehnoloogiline kunst on kunsti valdkond, mis uurib tehnoloogiat ja selle suhet inimese ja loodusega. Inimese suhe tehnoloogiaga on igikestev - meie defineerime tehnoloogiat ja tehnoloogia mõjutab meid vastu. Tehnoloogiline kunst tegeleb nii tehnoloogia kui subjektiga, kui kasutab seda teoste materjalina.

Projektis osalevad kunstnikud on valitud erinevatest piirkondadest üle kogu maailma. Eesmärgiks on ka kaasata vähemalt üks või mitu maailma tipptasemel kaasaegse kunsti väljal tegutsevat “staarkunstnikku”, kelle teosed jõuaks 2024. aastal Lõuna-Eesti publikuni.
Eestvedaja: Timo Toots (info@timo.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 17)