Liigu otse sisu juurde

“Metsavaimud masinas” otsib vabatahtlikke

Rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti näitus „Metsavaimud masinas“ viib rännakule läbi kahe ajaloolise naaberhoone – Eesti Kirjandusmuuseumisse ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi hoonesse – , kus võib kohata mitmemeeleliselt tajutavaid installatiivseid keskkondi, heli- ja videoteoseid, kineetilisi skulptuure ja muid hübriidvorme. Mitmed näituse jaoks loodavad teosed toetuvad uue looduspärimuse veebiantoloogia materjalidele. Näitusel osaleb ligi 20 Põhja- ja Baltimaade kunstnikku, kes avavad oma loominguga looduspärimust salapärase kohaolu tunnetamise ning väärtustamisega. Kunstnikke tuleb Islandilt, Taanist, Norrast, Soomest, Lätist ja Eestist.

02. apr.

Sündmuse nimi: Näitus Metsavaimud masinas

Asukoht: Eesti Kirjandusmuuseum ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Periood: 27.06.–25.08.2024

Mida ootame sinult?

Oled vähemalt 18 aastat vana. Vabatahtlikud on julged, jutukad ja sõbralikud. Neid huvitab loodus, kunst ja tehnoloogia. Nende jaoks on äge viibida ja seigelda ajaloolistes hoonetes.

Mida sulle pakume?

Paindlikud päevad, ägedad kunstisündmused ja ühisüritused.

Vabatahtlikud saavad projekti käigus julgemateks suhtlejateks. Nad ei karda enam võõraste inimestega eesti või inglise keeles vestlust alustada. Näituse telgitagustes viibimine õpetab kiiresti suures tehnoloogilises virr-varris toimetama ning annab vajalikud teadmised, et tulevikus ise näitusi korraldada või nende korraldamisel tehniliselt abiks olla.

Kontakt: Stella Mõttus

E-mail: [email protected]

Telefon: 5599 9609

Koduleht: https://tartu2024.ee/programm/naitus-metsavaimud-masinas/

Registreerimiseks kirjuta [email protected]