Liigu otse sisu juurde

Meedia

Euroopa kultuuripealinna tiitliiaasta raames ootavad meid ees sajad ainulaadsed kultuurisündmused.

See on suurepärane võimalus põnevateks intervjuudeks, olulisi arutelusid püstitavateks artikliteks, arvamuslugudeks, ürituste arvustusteks ja lummavateks fotojäädvustusteks.

Tartu 2024 sündmuste kajastamisel pole enamasti vajalik akrediteeringu olemasolu, küll aga palume osalemissoovid kooskõlastada meie pressiosakonnaga, et saaksime teile tagada mugava ligipääsu üritustele ja vajadusel viia kokku intervjueerija ja intervjueeritava.

Tartu 2024 on valmistanud ette põhjaliku kausta erinevate pressimaterjalide ja -juhistega. Siit leiad kõneisikute tutvustused, programmi, turundusmaterjalid, logod, ettekannete põhjad ja ürituse lühitutvustuse.

SA Tartu 2024 juhib Euroopa kultuuripealinna üldkommunikatsiooni, programmis sisalduvad projektid vastutavad oma kommunikatsioonitegevuste eest ise.

Kõik pressiga seotud küsimused palume saata aadressile [email protected]

Mees annab ajakirjanikule intervjuud.

Tunnuslugu

“Young Blood City” on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tunnuslugu

Turundusmaterjalid

Visiooniraamat

Ellujäämise Kunstid on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 visiooniraamat.

Paljud Euroopa kultuuripealinnad avaldavad tiitliaasta eel detailse programmikataloogi. Me võinuksime teha sama, ent tänapäeval on värskeim teave sündmustest hõlpsasti virtuaalselt leitav. Parimate kavatsustega tehtud kavaraamat võib kiiresti aeguda ja jääda vaid keskkonnakulukaks suveniiriks.

Meie raamat on teistsugune.

Kuigi siin on ka märgilisi näiteprojekte, on selle raamatu keskmes Tartu 2024 programmi kujundanud väärtused. See, mis oli ja on meil südamel, mõeldes Tartus ja Lõuna-Eestis Ellujäämise Kunstidest ning Euroopa ja maailma tulevikust 21. sajandil. Oleme kindlad, et need teemad ei aegu niipea, vaid käivitavad uusi arutelusid ning aitavad luua ja mõista hoolivamat, loodussõbralikumat ja vastutustundlikumat kultuuri ja linnaruumi.

Kuigi Tartu 2024 saab teoks globaalselt rasketel aegadel, on meie programm siiski ka rõõmus ja lootusrikas.

Usume, et Euroopa kultuuripealinna tähtsaimaks ülesandeks on anda inimestele jaksu ja julgust taas tulevikust unistada, kunstides ja igapäevases elus tehtud valikutega ennast ja maailma muuta. Kutsume teid kõiki 2024. aastal Tartusse ja Lõuna-Eestisse üheskoos seda tegema!