See on kogukonna-akadeemiate sari. Neis inspireerivad üksteist ja parandavad maailma Lõuna-Eesti aktiivsed kogukonnad ning maailma tippteadlased ja -kultuuritegelased. Sul on võimalus otsida koos teiste ärksameelsetega lahendusi globaalsetele probleemidele lokaalselt ja vastupidi. 

Lugu 

Elu vajab ideid, sõnu ja plaane. Me vajame oma mõtetele tuge ja inspiratsiooni. Just seepärast liituvad kogukondlike akadeemiatega lisaks kohalikele inimestele ka avara silma- ja vaimuringiga maailmas tuntud teadlased ja loojad. Nende inimeste kogemused inspireerivad Lõuna-Eestit positiivsuse tsunamina. 

Kohalikud kogukonnad ja karakterid valivad ise neile olulised teemad, mille lahendamisega TarMaailmaülikooli toimumise päeval tegeleme. Need on teemad, mida üksinda ei saagi lahendada. Nende probleemide käsitlemisel on abi teadusest, ühiste väärtuste otsimisest ja eelarvamustevabast mõttevahetusest.

Elamus 

Sul on võimalus osa võtta 12-st avalikust arutelupäevast. Uksed on valla nii kohalikele elanikele kui ka kõigile teistele eestimaalastele ja Eesti külalistele. Arutelupäeva juhivad ja veavad kohalikud inimesed lapseeast vanuriteni. Erinevaid sihtgruppe inspireerivad ühe probleemi juures eri detailid, me avame neid kõiki. Me oleme kriitiliselt ärksameelsed ja ka ärksalt kriitilised. 

Siia ei tule keegi vaid kuulama. Siin osaleme me kõik sündmust korraldava kogukonna elus. Me õpime piirkonna pärandit tundma ning saame osa kogukonna ja piirkonna eripäradest. 

Need arutelupäevad toimuvad kohtades, mis inspireerivad. Olgu see siis, festival Ööbikuorus, konverents Munamäe tipus, mõttetalgud Valga-Valka piiril, suve- metsa- või külaülikool Piirissaarel, aida- või reheakadeemia Saatse saapa veerel jne.

Mõju 

Me eesmärgiks on kogukonna huvides luua pikaajalisi plaane, et säiliks ja uueneks Lõuna-Eesti kultuur ja eripära. Me jõuame oma loo ja väärtusruumiga nii Eesti kui ka Euroopa kultuurituristi teadvusesse kui koht, kus on hea olla. 

Me kinnitame lõunaeestlaste identiteeti ehk "hindätiidmist", nagu siinkandis öelda tavatsetakse.

Eestvedajad: Triinu Laan ja Tartu Ülikooli eetikakeskus

Kontakt: triinu.laan@ut.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!