Me avame Lõuna-Eestit erinevate keelelis-kultuuriliste gruppide silmade läbi. Me teeme seda marsruut-etendusega. Karakterid, lood ja oskused on Lõuna-Eestis alati au sees olnud.

Lugu

Lõuna-Eestis elab inimesi rohkem kui 80 erinevast etnilist grupist. Elatakse kõrvuti, aga suheldakse omavahel harva. Mida rohkem erinevate kodukeelte ja kultuuritaustadega inimesed suhtlevad, seda mõistvamad ja avatumad üksteise suhtes oleme. Üksteise mõistmine on võti tulevikku, sest ränne Eestisse suureneb igal aastal. Me rahvastik muutub üha mitmekesisemaks ja ühiskondliku sidususe küsimused üha olulisemaks. 

Elamus

Eelprogramm pakub Lõuna-Eesti kogukondades põnevaid elamusi. Me tutvustame erinevate rändegruppide kultuure ja teadmisi. 2021-2023 aastal leiavad neljas Lõuna-Eesti kohas aset 16 sündmust. Näiteks saad sa tähistada pärsia uusaastat või osaleda kriketivõistlusel. Saad ka istuda pika laua taga kultuuribrunchil ning toitu jagades kuuled teemadest, mis on olulised ühes või teises maailma paigas. 

2024. aastal toimub marsruut-etendus “Maailma Maaliin”. Buss viib sind erinevatesse peatustesse. Igas peatuses ootab sind kunstikogemus (tantsuetendus, helilinerännak, installatsioon, kummitustuur, toidukogemus, performance vm). Peatused on loodud erinevate kunstnike poolt, kes avavad erineva nurga alt ja erinevate meediumitega rände, kooseksisteerimisega ja inimlike kokkupuutepunktidega seotud teemasid.  

Mõju 

Me pakume autentset ja kordumatut aktsiooni, mis näitab, kui kirju on Lõuna-Eesti elu. Me ümber elab palju põnevaid mujalt pärit inimesi, kelle jaoks on Lõuna-Eesti koduks saanud. Rändetaustaga inimeste oskused ja teadmised on piirkonnale kasulikud nii majanduslikult kui ka mitmekesistavad Eesti kultuurimaastikku. Tegutseme selle nimel, et Lõuna-Eesti oleks hea elada erinevatel inimestel ning nad saaksid panustada jätkusuutliku ja mitmekesise ühiskonna arengusse. 

Ole ka sina uudishimulik ning avatud. Nii sünnib rõõm.

Eestvedajad: Nastja Pertšjonok ja International House Tartu

Kontakt: nastja@internationalhouse.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!