See on elav lugu Tartust ja tartlastest. Me kogume eriilmeliste Tartu linnaosade elanike eriilmelisi mälestusi. Me paneme linnapildi loominguliselt kihama ja anname hääle neile, kes muidu kunstiliselt kaasa ei räägi. Sa saad kogeda linnaosa ja selle inimeste lugusid läbi rändava lavastuse.

Lugu

See on pea tervet Tartut hõlmav mitmeaastane projekt. Me kohtume eriilmeliste inimestega ning intervjueerime neid. Nii saame ülevaatliku pildi, milline on tegelikult elav ja hingav Tartu. Lugude kogumist ja esitlemist alustasime 2020. aasta suvel Karlova linnaosas, tulemuseks lavastus LÄBI LINNA: KARLOVA (2021). Järgmistel aastatel võtame ette Supilinna (2022), Ülejõe piirkonna (2023) ning viimaks Annelinna (2024). 

See on unikaalne kogukonnateatri eksperiment kogu maailmas. See kestab 4 aastat ja hõlmab pea kogu linna. Me viime kokku erinevad põlvkonnad ja anname osalemise võimaluse ka neile, kes igapäevaselt kunstitegevusse kaasatud ei ole. 

Elamus 

See on suur kogukonnaliikmeid kaasav rännaku vormis lavastus. Eelsoojenduseks on sul võimalus eelnevatel aastatel võtta osa Karlova, Supilinna ja Ülejõe rännaketendustest

Finaal on 2024. aastal Annelinnas toimuv lavastus. Sa oled osa ruumilisest lavastusest, kuhu on kaasatud kogu linnaosa. Sa koged päris inimeste päris lugusid, mille töötavad kunstiliseks tervikuks professionaalsed teatritegijad koos linnaosa elanikega. 

Mõju 

Teater, kunst ja kultuur on inimeste ja kogukondade enda teha. Inspireerime käed külge mentaliteeti, isetegemine ja enda lugude väärtustamine on tähtis osa iga linna(osa) vaimust. Igal linnaosal on oma iseloom, mille üle võib uhke olla. 

Tartu on lugudest pungil ning nende elav jutustamine võib saada iga-aastaseks traditsiooniks. Me õpime oma eripära paremini näitama ning tähistama. Me oskame rohkem iseenda üle uhked olla. 

Te vaadake, milline linn on Tartu!

Eestvedajad: Tiiu Tamm, Jaanika Tammaru, Merilyn Elge

Kontakt: tiiu@leigo.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!