Liigu otse sisu juurde

Kultuurikompassi rahvusvahelise foorumi uus kuupäev – 28.04.2022

Kultuurikompassi rahvusvaheline foorum “How To Change The World Through Environmentally Friendly Cultural Management? Kuidas muuta maailma keskkonnahoidliku kultuurikorralduse kaudu?” lükkub edasi kõrgete COVID-19 näitajate tõttu Eestis. Korraldajad töötavad selle nimel, et sündmus toimuks 28. aprillil 2022. aastal.

10. veebr. Kaidi-Lisa Kivisalu

Rahvusvahelise Kultuurikompassi peakorraldaja Heigo Teder kommenteerib: “Kultuurikompassi sündmuste eesmärk on inspireerida, informatsiooni vahendada, kokku tuua ja teadlikkust tõsta. Paraku on seda raske teha kõrgete COVID-19 näitajate tõttu Eestis, mis on teinud ohutu ja elamusi pakkuva ürituskorralduse ning reisimise keeruliseks.”

Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk täiendab: “Oleme korraldanud Euroopa kultuuripealinnana ja koostöös paljude partneritega üle kümne Kultuurikompassi foorumi. Nende kogemuste pealt teame, et meie sündmused inspireerivad kõige rohkem siis, kui saame kokku tulla. Täna töötame selle nimel, et sündmus toimuks 28. aprillil.”

Keskkonnahoidlik kultuurikorraldus on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 üks peateemasid. Juunikuus avalikustas SA Tartu 2024 keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendi, mis on praktiline abivahend keskkonnahoidlikumate valikute tegemiseks nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ning turismi korraldajatele. Kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused korraldatakse keskkonnasõbralike sündmuste juhendi järgi.