Kaasame keskkonnasõbraliku toidu kasvatamise algatusse õppeasutusi ja peresid kogu Lõuna-Eestist. Me õpetame lapsi oma toitu väärtustama seemnest kompostimiseni. Sõnum oma kasvatatud puhtast toidust jõuab ka Euroopasse!

Lugu

Osa oma igapäevasest taimsest toidust saad ise kasvatada ja seda ka siis, kui elad linnas ja sul on väike aiaala. Söödavate taimede kogukondades kasvatamine läheb inimestel korda sõltumata nende vanusest, kultuurilisest, keelelisest või sotsiaalsest taustast.

Me oleme, mida sööme! Laste ja noorte harjumusi ning eelistusi mõjutavad vanemad, aga ka vastupidi. Me näitame Eesti lastele, kust ja kui suure tööga toit lauale tuleb. Tänuväärt partnerid selle tegevuse juures on Tartu ja Lõuna-Eesti haridusasutused. Söö toitu, millel on lugu ja mille päritolu Sa ise näed!

Elamus

Sul on võimalus koos meiega osaleda loovharidusprogrammis “Kasvades Oma Toiduga”, mille eesmärk on tõsta laste ja perede ning õppeasutuste teadlikkust toidu kasvatamises.

Saad kaasa lüüa aktiivse ja avatud kogukonnaaedade võrgustiku tegemistes. Toimuvad mitmed talgu- ja teemapäevad, kus saad teadmisi mullast, meie pärimussortidest, taimede hooldamisest, säilitamisest jne. Valmivad videod julgustavad kõhklejaid taimekasvatusega algust tegema. Avame ka ukse kogemustele, milliseid toidutaimi ja kuidas kasvatavad teised Euroopa õppeasutused.

Saad kaasa lüüa Toomemäe talgupäeval “Lehed toiduks”, mis tutvustab toidu eluringi – kohalikest lehtedest saab viljakas muld kohalikule kogukonnaaiale.

Sündmusi ja algatusi toimub veelgi, ole ainult agar ja julge näpud või mõtted mullaseks teha!

Mõju

Külvame seemne viljakasse mulda ja ta läheb kasvama. Eesti mahetoit ja kohalik toidukultuur saavad Euroopas väärtuseks. Me lapsed oskavad puhast toitu nautida ja kasvatada. Kogukonnaaiad muutuvad populaarseks tegevuseks Tartus ja Eesti väikelinnades.

Sööme oma toitu ja oleme mahedad!

Eestvedajad: Elen Peetsmann, Karin Pai, Eeva Kirsipuu-Vadi

Kontakt: 
elen.peetsmann@emu.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!