Projekti Ellujäämise Rajad idee on populariseerida ja tõsta teadlikkust kolmest uudsest ja veidi alternatiivsest spordialast (ronimine, akrojooga, slackline) ning sellega propageerida ka liikumist, eriti noorte hulgas. Alade populariseerimise ja kogukonna kasvatamise tulemusel anname panuse, et linnaruumi kasutamine muutuks mitmekihilisemaks, põnevamaks ja sõbralikumaks.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Omapära ja Euroopa all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.Teadlikkuse tulemusel linnaruumi tekkivate alade harrastamist võimaldavate parkide ja väljakutega oleme eeskujuks ülejäänud Eesti linnadele ning ka Euroopale. Üritustega toome rahva tänavale, meelitame Lõuna-Eestisse turiste ja edendame suhtumist, et linn on inimeste jaoks ning pargid ja muud vaba ajaveetmiskohad on olulised.
Aastal 2024 plaanime korraldada igale propageeritavale alale festivali linnakeskkonnas ning tulevikus kasvatada nendest traditsiooni, mis hakkab ka edaspidi linnapildis melu tekitama ja turiste kohale meelitama.
Eestvedajad: Gen Mandre (gen@4people.ee) ja Liisi Kasuk (liisi.parsik@gmail.com) 
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 36)