Kandidatuurimeeskond on tutvustanud Tartu 2024 väärtusi, eesmärke ja tegevusi erinevatele Tartu kogukondadele nii linnaosapäevadel kui teistel sündmustel, et vesta üheskoos juttu, luua ja kogeda.

Aprillis 2019 korraldasime MTÜ Supilinna Selts eestveetavatel Supilinna päevadel Tartu 2024 põhupalliala koos joonistamise ja lauatennisega (vaata fotosid) ning muusikaprogrammi avatud hoovide päevaks.


Aprillis tutvustasime kandideerimist Euroopa kultuuripealinnaks ka Tartu Vene ballil, mis hoiab alal möödunud sajandil toimunud vene ballide traditsiooni ning edendab kultuuridevahelist suhtlust.


Mais korraldasime MTÜ Karlova Selts eestveetavate Karlova päevade raames fotojahi varahommikuses Karlovas piltnik Taavi Piibemanniga (vaata fotosid), joonistamisaktsiooni Drink & Draw x Tartu 2024, lauatenniseala ning salalavade kontserdid (esinesid Arnold Milihhin, Vesi Päästab, vaata fotosid).
Mais tutvustasime Tartu 2024 koostöös MTÜ-ga Tartu Maratoni Klubi nii Tallinnas kui Tartus  rahvusvahelisel eliitratturite võistlusel Tour of Estonia.


Mais toimus aegade suurim Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek. Erni Kask modereeris Toomemäel toimunud vilistlaste mõttetalgutel Tartu 2024 lava, kus Mart Kivastik, Margus Punab, Lauri Räpp arutlesid teemal "Mis on Tartu omapära ja eelised maailmas?", Raul Eamets, Kei Karlson, Priit Salumaa teemal "Töö, kultuur ja töökultuur 21. sajandi linnas" ning Martin A. Noorkõiv, Karin Sepp ja Lauri Sokk teemal "Tudengielu: ainult kool või ka (linna) loomine?"


Tänavakunstifestivalil Stencibility kaunistasime juunis koos tartlastega ära ühe Kroonuaia tänava aia.


Laulupeo 150. sünnipäeva auks peetud Tartu laulupeol (peakorraldaja Tiigi Seltsimaja) tervitasime peolisi ülimenukas Tartu 2024 pärjapunumistelgis ja spetsiaalselt peoks valminud string art teosega.


Juunis tutvustasime Tartu 2024 tegevust Loodusfestivalil ning mängisime Tartu kesklinnas Soomest pärit mölkkyt (vaata fotosid).


29. juunil oli Tartu 2024 Annelinnas, kui korraldasime Tartu linna päeva puhul koostöös Tartu Elektriteatriga välikinoseansi filmiga "Võta või jäta".