1. septembril andsime tiimiga oma panuse Aparaaditehase festivalile, kus koostöös Apraaditehasega esitlesime Tartu 2024 salalavade muusikaprogrammi. Salalavade raames toimus kell 14-17 igal täistunnil üks kontsert või performance Tartu Vaksali linnaosas. Uudne formaat kutsus avastama linnaosa põnevaid ja avastamata paiku.

Kuna tegemist oli salalavadega, siis ei olnud esinemispaigad ja artistid kaua ette teada – need avaldati üks tund enne konkreetset ülesastumist Aparaaditehase festivali Facebooki lehel.

Samal ajal valmis ka Aparaaditehase tänavaturul Tartu 2024 kogukondlik kasvuhoone, mis  paikneb nüüd Trükimuuseumi juures. Tartu Euroopa kultuuripealinna loomingulise programmi ideedest lähtuv ehitis valmis koostöös Tartu Säästva Renoveerimise Infokeskusega ning selle rajamisel kasutati võimalikult palju taaskasutatud detaile, peamiselt vanu aknaid.

Lisaks sellele seadsime selle ka laste joonistusala, kus lapsed said joonistada kolmel teemal: Tartu tuleviku tänavad, Minu unistuste Tartu ja Looduslinn Tartu.Esimene salalava oli peidetud soolalattu (Kastani 181a) ning seal esines kollektiiv nimega TMF


Teine salalava asus Kastani 143 hoovis – puukuuri ette püstitatud laval esines Arno Tamm.Kolmas salalava paikes Kase 11 garaažide juures, kus astus üles Maimu Jõgeda.Neljas salalava asus Filosoofi 5 hoovis, kus esines Katrin Pärn.