Aastal 2024 on Tartu samal ajal digitaalne maailmalinn ja roheline väikelinn. Me kutsume Sind, tulevikust hoolivat inimest, kaheks päevaks arutama üle-Euroopalisele Hybrid European Democracy Festivalile ja Tartu [eel]arvamusfestivalile. Sa saad huvitavaid mõttelõngu, mida on Sul paslik sõpradega edasi kerida Lõuna-Eesti saunades või ülikoolilinnakutes üle Euroopa. 

Lugu

Me seisame silmitsi suurimate väljakutsetega alates maailmasõdadest. Me tahame, et usin Euroopa on jälle maailmale teenäitaja ja seda positiivse eeskujuna.  

“Kuidas jääda ellu…” on raamistavaks küsimuseks iga valdkonna arutelu korraldajale. Tartule omaselt on oluline roll aruteludes üliõpilastel ja kõrgkoolidel. Just eesrindlikud noored ja üliõpilasorganisatsioonid korraldavad seda hübriidfestivali. 

Elamus

Hybrid European Democracy Festival on arvamusfestival, mille arutelualad paiknevad erinevates ülikoolilinnades üle Euroopa ning ühenduse erinevate riikide osalejate vahel loome uusimate hübriidreaalsuse lahenduste abil. Vähemalt 15 festivali linnas on füüsilised arutelualad, millelt kanname arutelusid üle teistesse linnadesse ning nii on võimalus omavahel teise riiki kohale sõitmata otse suhelda. Sul on võimalus neis kõigis ülikoolilinnades korraga kohal olla.

Paide Arvamusfestivali eelüritusena toimub Euroopa-ülese festivaliga samal ajal Toomemäel Tartu [eel]arvamusfestival. Festivalil saab Paidest tuntud heas atmsofääris debateerida olulistel teemadel, kohtuda inspireerivate inimestega ning veeta heas õhustikus kvaliteetset aega. Arutelude kõrval saad nautida ka mahukat kultuuriprogrammi. Festivali keskel asetseb ka Hybrid European Democracy Festivali ala kõige nimekamate esinejate ja olulisemate üle-Euroopaliste teemadega.

Saad kaks festivali korraga 2024 maikuus, kus sõnadega teed heade mõtete linna Euroopa pealinnaks.

Mõju

Me äratame ellu kriitlise ärksameelsuse. Kuidas jääme kliimamuutustes ellu Kuidas jääb ellu demokraatia Euroopas? Kuidas väärtustada teadmistepõhist mõtlemist? Kuidas olla õnnelik? 

Loome keskkonna, kus erineva taustaga inimesed saavad kokku tulla, kogemusi jagada ning haaravalt käsitleda kohalikke, riiklikke ja Euroopa tasandi teemasid. 

Tartu tudengid saavad tagasi julguse ja initsiatiivi rääkida kaasa tuleviku teemadel koos kõikide põlvkondadega. Me vajame sinu mõtteid ja kuulamisoskust, need säravad ainulaadses hübriidformaadis kosmosesse.

Eestvedajad: DD Sihtasutus, MTÜ Arvamusfestival ja Üliõpilaskonna Sihtasutus

Kontakt: joanna@stratlab.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!