Filtreeri postitusi

Kultuurikompass juhatab Tartu 2024 Viljandisse

2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programm laieneb Viljandisse. 8. septembril Pärimusmuusika Aidas toimuval Kultuurikompassi foorumil “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” arutletakse suursündmuseks valmistuva regiooni kultuurielu ligipääsetavuse ja kättesaadavuse üle. Kultuuriasutuste juhid ja korraldajad tutvustavad foorumil häid praktikaid ning otsivad uusi koostöövõimalusi.

Loe lisaks

Mida öeldi Kultuurikompassi foorumil "Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?"

Tegime valiku põnevaimatest tsitaatidest, tähtsaimatest küsimustest ja  huvitavaimatest näidetest, mis kõlasid Kultuurikompassi foorumil "Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?". Sündmusel kõnelesid Virgo Sillamaa, Astrid Hallik, Marleen Viidul, Matis Leima, Krõõt Kiviste, Vahur Keller, Joanna Hoffmann, Marko Lõhmus, Berk Vaher ja Linnar Viik.
Loe lisaks

Koroonakriisiteemaline Kultuurikompass tõi kokku ligi 600 loovisikut ja kultuurijuhti

Eesti loovisikud ja kultuuriasutuste juhid rääkisid neljapäeval, 7. mail koroonakriisi piirangutega toime tulemisest ja sellest, mis saab edasi. Foorumil “Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?” jäi kõlama mõte, et veebilahendusi ei saa piiritult rakendada, sest publikul on tekkinud kahe kuuga ekraaniväsimus. Samas on kultuuriloojad ja -korraldajad õppinud kasutama uusi tööriistu ning isegi piiratud osalusvõimalused on toetanud Eesti inimeste heaolu ja vaimset tervist. Edasisi plaane pärsib teadmatus, mis saab viirusest ja piirangutest ning kuidas mõjutavad muutused kultuuri rahastamist.

Loe lisaks

Eesti loovisikud ja kultuurijuhid arutlevad Euroopa kultuuripealinna foorumil koroonakriisi õppetundide ja tuleviku üle

Neljapäeval, 7. mail räägivad Eesti loovisikud ja kultuuriasutuste juhid koroonakriisi piirangutega toime tulemisest ja sellest, mis saab edasi. Foorumi “Milliseks kujundame kultuurikorralduse uue ajastu?” esinejad tutvustavad ka, kuidas nad on ületanud raskusi leidlike ja ettevõtlike lahendustega nagu online-tantsutunnid, piletimüügiga veebikontserdid või videotuurid muuseumites. Osavõtt Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluvast kontaktivabast foorumist on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.
Loe lisaks

Arhiiv