Projekti Postmarketi Tänavafestival muudab toimumisperioodi jooksul Kastani-Vaksali piirkonna omamoodi miniatuurseks tarbimis-, autostumis-, raiskamisjärgse maailma mudeliks.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Terve piirkond muutub tulevikku vaatavaks kultuuri- ja innovatsioonilinnakuks, kus käib elamine teisiti. Me katsetame, kas ja kuidas selline utoopiline elukeskkond toimib ja kõigil festivalikülastajatel on võimalik sellest tõeliselt elamuslikult osa saada.

Saab piiluda jätkusuutlikutesse minimajadesse, osaleda taas- ja uuskasutusele suunatud turupäevadel, einestada pop-up dumpster dining restoranides, avastada põnevaid nurgataguseid, kus toimuvad üllatuslikud kontserdid, näitused ja performanceid ning tutvuda tõeliselt tulevikku vaatavate innovatiivsete lahendustega, mis muudavad meie kõigi elu ühtaegu nii mõnusamaks kui keskkonnasõbralikumaks.
Eestvedajad:  Karmen Otu (karmen@aparaaditehas.ee), Erki Pruul (erki@aparaaditehas.ee) ja Karin Bachmann (karin@aparaaditehas.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 20)