Viljandi JK Tulevik on väike, kuid pika kogemusega kogukondlik jalgpalliklubi Viljandis, Tartu 2024 partnerlinnas. Projekti Erivajadustega Noorte Jalgpalliturniir käigus korraldatakse rahvusvaheline turniiri 10–18-aastastele vaimsete erivajadustega ja õpiraskustega lastele ja noortele.

Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Kavandatava projekti raames oodatakse võistlema meeskondi oma sõpruslinnadest Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Hollandis, Georgias ja Ukrainas. Turniiril on ka loovtöötubade programm maalimise, skulptuuri, fotograafia ja teiste eneseväljendusviisidega.

Turniiril osalejaile on tasuta sissepääs hulgale kultuurisündmustele. Töötubades sündinud teosed pannakse näitusele Viljandis, Tartus ja Pärnus koostöös Kondase Keskuse projektiga Varjatud Maailmade Avardumine, edastamaks sõnumit, et vaba ja värvikas loometulv on lahutamatu osa inimloomusest.
Eestvedaja: Rain Tölpus (rain_tolpus@hotmail.com)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 28)