Kuidas teha nii, et väikeses linnas sünniksid suured asjad? Kuidas saavad väikesed ülikoolilinnad tudengite abil võimestada eri valdkondade arengut? Projekt Euroopa Tudengite Arvamusfestival kutsub 2024 aastal teiste Euroopa ülikoolilinnade aktiivseid tudengeid ning aktiivseid valdkondlikke eestvedajaid Tartusse, et omavahel jagada parimaid praktikaid.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Omapära ja Euroopa all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Kõigi väikeste tudengilinnade ühisosaks on küsimus, kuidas luua oma linna selline keskkond, kus tudengid nii õpingute jooksul kui pärast nende lõpetamist tahaksid anda maksimaalse panuse linna arengusse ja kus samal ajal saaksid tudengid enda arengupotentsiaali ära kasutada.

Kavandatav Euroopa Tudengite Arvamusfestival saab olema võimalus ülikoolilinnadel ühiselt mõtestada üliõpilaste ja nende aktiivsuse kasvatamist ning rolli erinevate valdkondade arengu võimestamisel.
Eestvedajad: Kaisa Jõgeva (kaisa.jogeva@gmail.com) ja Toomas Tuul (toomas@domusdorpatensis.org)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 32)